Start Aktualności Zaproszenie na Lednicę 2011
wtorek, 3 maj 2011

Już 4 czerwca wybieramy się na XV Spotkanie Młodych w Lednicy, którego hasłem jest "Jan Paweł II - Liczy się świętość!". Podziękujemy Bogu za dar beatyfikacji Jana Pawła II, papieża młodzieży.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Już po raz piętnasty sam Chrystus zwołuje nas nad brzegi polskiego Jordanu, do Źródeł Chrzcielnych Polski. Zapraszam Was na sobotę 4 czerwca 2011 na Pola Lednickie, aby dziękować za świętość Jana Pawła II oraz wspólnie wybrać Chrystusa, tak jak uczynili to nasi przodkowie przed tysiącem lat.

W tym roku pragniemy pochylić się nad świętością Jana Pawła II, stąd zawołanie tegorocznego spotkania “JPII - Liczy się świętość!”. Odbywa się ono w 20-lecie bierzmowania młodzieży świata podczas VI Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie, kiedy to płynęliśmy na falach pieśni “Abba Ojcze” oraz w 14-lecie przybycia do nas na Pola Lednickie Ojca Świętego Jana Pawła II w helikopterze, aby przeprowadzić nas przez granicę czasu w III tysiąclecie.

Program spotkania oparty będzie na przesłaniach kierowanych przez Ojca Świętego Jana Pawła II do młodych gromadzących się na Polach Lednickich w latach 1997-2004. Stąd pragniemy przypomnieć sobie znaczenie chrztu i bierzmowania, na nowo odkryć cel naszej drogi, którym jest dom Ojca naszego w niebie oraz wspólnie wybrać Chrystusa. Ważnym punktem spotkania będzie błogosławieństwo narzeczonych. Zaś uwieńczeniem całości egzamin z miłości i Eucharystia.

Bogatsi o te doświadczenia na nowo podejmujemy entuzjazm wiary zwróceni w przyszłość, w którą prowadzi nas Duch Boży.

Przybywajcie na Pola Lednickie, abyśmy - dziękując za świętość Jana Pawła II - przekazali sobie znak pokoju, wspólnie wybrali Chrystusa i umocnili się w wierze.

Jan W. Góra OP
duszpasterz akademicki
organizator spotkań lednickich
wraz z młodzieżą

Chętni z naszej parafii mogą zapisywać się u księdza Sebastiana. Wyjazd odbędzie się 4 czerwca ok. godz. 5:00 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu to 75zł - płatne przy zapisie. Serdecznie zapraszamy! Będzie to już nasze 3. spotkanie na polach lednickich.

Zobacz:
» Zdjęcia z poprzedniego spotkania