Start Aktualności Solidarni z Japonią
niedziela, 20 marzec 2011

11 marca świat wstrzymał oddech. Wielkie trzęsienie ziemi i wywołana przez nie fala tsunami zniszczyły wybrzeże Japonii. Skutki kataklizmu są ogrome, a Japończycy potrzebują pomocy, również od nas.

Tragedia, jaka dotknęła mieszkańcow Japonii wzywa nas do organizowania pomocy. Ogrom zniszczeń przekracza nasze wyobrażenia. Dramat mieszkańców nie może być nam obojętny.

W trakcie obrad Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu, biskupi polscy podjęli inicjatywę duchowego i materialnego wsparcia wszystkich, którzy ucierpieli podczas ostatniego trzęsienia ziemi w Japonii. Również z apelem do wszystkich wiernych naszej archidiecezji zwrócił się Jego Ekscelencja Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.

W niedzielę 27 marca, we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek. Środki pozyskane na drodze zbiórki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

CARITAS Archidiecezji Gdańskiej uruchomiła również konto, na które można bezpośrednio wpłacać środki na rzecz pomocy dla Japonii: Bank Millennium S.A. 18 1160 2202 0000 0001 0993 9504 z dopiskiem "JAPONIA". Wysłać również można SMS o treści "POMAGAM" pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT).

Bądźmy solidarni!

Czytany 2369 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…