Start Aktualności Ks. Tadeusze Semmerling z wizytą w naszej parafii
czwartek, 10 marzec 2011

W swoje rodzinne strony przyjechał ks. Tadeusz Semmerling, misjonasz pracujący w Brazylii. W niedzielę, 6 marca, głosił na mszach świętych Słowo Boże, a 7 marca spotkał się z uczniami ZS w Starzynie.

Ks. Tadeusz podczas mszy świętych w niedzielę mówił nam o tym, jak powinniśmy szukać celu w swoim życiu. Tym celem ma być dla nas Chrystus, któremu mamy powierzyć siebie. Przedstawił nam swoją misję, jaką jest głoszenie Słowa Bożego w kraju, gdzie Dobra Nowina dotarła nieco później niż w krajach Europy, w kraju gdzie brakuje kapłanów, którzy spieszyli by służyć wiernym. Ks. Tadeusz Semmerling pracuje w Brazylii od 2005 roku.

Podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Starzynie Misjonarz opowiedział dzieciom i młodzieży o tym jak wygląda jego praca w Brazylii. «Obejrzeli wspólnie prezentację multimedialną – zdjęcia, które pokazały specyfikę klimatu, istotę religijności, codzienne życie tamtejszych ludzi.

Uczniowie mogli się przekonać, że osoby, które kończą edukację w starzyńskiej szkole (taką osobą jest właśnie ks. Tadeusz), wiedzę i umiejętności wykorzystują w życiu. Wiedza ta staje się też podstawą ich dalszych sukcesów, pasji i życiowego powołania.

Wdzięczność Misjonarzowi za spotkanie, uczniowie i Dyrektor wyrazili kwiatami i upominkami – obrazkiem przedstawiającym szkołę, książką opisującą historię szkoły oraz zaproszeniem na kolejne odwiedziny.

Uczniowie dziękują ks. Proboszczowi, Janowi Plottke za pomoc w zorganizowaniu spotkania z ks. Tadeuszem.»

Czytany 4179 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…