Start Aktualności Ks. Tadeusze Semmerling z wizytą w naszej parafii
czwartek, 10 marzec 2011

W swoje rodzinne strony przyjechał ks. Tadeusz Semmerling, misjonasz pracujący w Brazylii. W niedzielę, 6 marca, głosił na mszach świętych Słowo Boże, a 7 marca spotkał się z uczniami ZS w Starzynie.

Ks. Tadeusz podczas mszy świętych w niedzielę mówił nam o tym, jak powinniśmy szukać celu w swoim życiu. Tym celem ma być dla nas Chrystus, któremu mamy powierzyć siebie. Przedstawił nam swoją misję, jaką jest głoszenie Słowa Bożego w kraju, gdzie Dobra Nowina dotarła nieco później niż w krajach Europy, w kraju gdzie brakuje kapłanów, którzy spieszyli by służyć wiernym. Ks. Tadeusz Semmerling pracuje w Brazylii od 2005 roku.

Podczas spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Starzynie Misjonarz opowiedział dzieciom i młodzieży o tym jak wygląda jego praca w Brazylii. «Obejrzeli wspólnie prezentację multimedialną – zdjęcia, które pokazały specyfikę klimatu, istotę religijności, codzienne życie tamtejszych ludzi.

Uczniowie mogli się przekonać, że osoby, które kończą edukację w starzyńskiej szkole (taką osobą jest właśnie ks. Tadeusz), wiedzę i umiejętności wykorzystują w życiu. Wiedza ta staje się też podstawą ich dalszych sukcesów, pasji i życiowego powołania.

Wdzięczność Misjonarzowi za spotkanie, uczniowie i Dyrektor wyrazili kwiatami i upominkami – obrazkiem przedstawiającym szkołę, książką opisującą historię szkoły oraz zaproszeniem na kolejne odwiedziny.

Uczniowie dziękują ks. Proboszczowi, Janowi Plottke za pomoc w zorganizowaniu spotkania z ks. Tadeuszem.»

(0 głosów)
Artykuły z dnia