Start Aktualności 91. rocznica zaślubin Polski z morzem w Pucku
sobota, 5 luty 2011

10 lutego w Pucku odbędą się obchody 91. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Uroczystości zorganizują Urząd Miasta Puck oraz Liga Morska i Rzeczna.

Obchody święta zostaną zainaugurowane o godz. 10, kiedy to w puckiej farze odbędzie się uroczysta okolicznościowa msza. Następnie uczestnicy udadzą się do portu rybackiego, gdzie przemówią goście honorowi oraz zostaną wręczone odznaczenia Ligi Morskiej i Rzecznej. Tuż po godz. 12 na Zatoce Puckiej z pokładu helikoptera zostanie złożona wiązanka. Wieńce zostaną złożone również przy pomniku gen. Hallera. Na zakończenie oficjalnych obchodów orkiestra odegra "Hymn do Bałtyku".

Wydarzenia towarzyszące rocznicy odbędą się już dzień wcześniej - 9 lutego. Tego dnia w Gdańsku premierę będzie mieć książka "Z Ameryki, przez ocean, do Armii Hallera i do… Pucka!". O godz. 17:30 koncert muzyki dawnej da Gdyńska Orkiestra Kameralna Sinfonia Nordica.

(0 głosów)
Artykuły z dnia