Start Aktualności Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Starzyna
wtorek, 21 grudzień 2010

Dnia 17 grudnia 2010 odbyło się coroczne spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców Starzyna, organizowane przez Zespół Szkół w Starzynie.

Goście obejrzeli „Jasełka” w języku kaszubskim wysłuchali dwóch tekstów literackich Oliwii Klebba z Konkursu Rodnej Mowy na szczeblu Wojewódzkim. Podczas wieczerzy wigilijnej wszyscy dzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia. Wieczór wigilijny zamienił się w uroczystość z prawdziwą rodzinną atmosferą. Nie zabrakło kolęd śpiewanych przez Gości. Specjalny utwór „Kolęda do nieobecnych” – dedykowano tym, których zabrakło wśród Nas. Był to szczególny moment, który wzruszył wszystkich obecnych, a niejednemu zakręciła się łza w oku.

Uczestnicy spotkania opłatkowego zgodnie stwierdzili, że niechętnie opuszczają mury starzyńskiej szkoły. Skierowali wiele ciepłych słów podziękowania w stronę organizatorów, tj. dyrektora Artura Surmaj, opiekuna Szkolnego Koła PCK Lucyny Roeske oraz sołtysa Kazimierza Fleming.

Źródło: szkolastarzyno.eu

(0 głosów)