Start Aktualności Wyjazd do Częstochowy i Lichenia
wtorek, 15 grudzień 2009

W dniach 10-11 listopada 2009 r. odbyła się pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia zorganizowana przez ks. Sebastiana.

Nasi parafianie wyruszyli w godzinach wieczornych ze Starzyna i udali się do Sanktuarium Matki Boskiej w Częstochowie. Na miejsce dotarli tuż przed godz. 6.00, gdzie byli świadkami odsłonięcia cudownego obrazu Maryi. Następnie uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył ojciec paulin.

Kolejno udali się na zwiedzanie Jasnej Góry wraz z przewodnikami, którzy bardzo ciekawie i treściwie opowiadali o historii tego miejsca i świętego obrazu. Odwiedzili również Muzeum 600 Lecia, Salę Rycerską, Skarbiec, a co niektórzy udali się również na wspinaczkę na wieżę, która ma 106 m i 30 cm wysokości.

W drodze powrotnej pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Licheniu, które w ostatnich latach zostało pięknie odrestaurowane. W związku z późnymi godzinami nie było już możliwości wejść na Golgotę, ale za to zwiedzili oni plac przy bazylice, udali się do cudownego źródełka i przeszli się spacerem przez miasto, które wieczorem było bardzo pięknie oświetlone.

Późnymi godzinami nocnymi nasi parafianie wrócili do Starzyna pełni przygód, uśmiech i zadowolenia. Jedno co nami nie dopisało to pogoda, lecz cóż to za przeszkoda, kiedy chce się zwiedzać piękne miejsca naszego kraju, a zwłaszcza Częstochowę. W wyjeździe uczestniczyło 55 parafian i gości z pobliskich parafii.

(0 głosów)
Artykuły z dnia