Start Aktualności Wyjazd do Częstochowy i Lichenia
wtorek, 15 grudzień 2009

W dniach 10-11 listopada 2009 r. odbyła się pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia zorganizowana przez ks. Sebastiana.

Nasi parafianie wyruszyli w godzinach wieczornych ze Starzyna i udali się do Sanktuarium Matki Boskiej w Częstochowie. Na miejsce dotarli tuż przed godz. 6.00, gdzie byli świadkami odsłonięcia cudownego obrazu Maryi. Następnie uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył ojciec paulin.

Kolejno udali się na zwiedzanie Jasnej Góry wraz z przewodnikami, którzy bardzo ciekawie i treściwie opowiadali o historii tego miejsca i świętego obrazu. Odwiedzili również Muzeum 600 Lecia, Salę Rycerską, Skarbiec, a co niektórzy udali się również na wspinaczkę na wieżę, która ma 106 m i 30 cm wysokości.

W drodze powrotnej pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Licheniu, które w ostatnich latach zostało pięknie odrestaurowane. W związku z późnymi godzinami nie było już możliwości wejść na Golgotę, ale za to zwiedzili oni plac przy bazylice, udali się do cudownego źródełka i przeszli się spacerem przez miasto, które wieczorem było bardzo pięknie oświetlone.

Późnymi godzinami nocnymi nasi parafianie wrócili do Starzyna pełni przygód, uśmiech i zadowolenia. Jedno co nami nie dopisało to pogoda, lecz cóż to za przeszkoda, kiedy chce się zwiedzać piękne miejsca naszego kraju, a zwłaszcza Częstochowę. W wyjeździe uczestniczyło 55 parafian i gości z pobliskich parafii.

Czytany 2321 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytania na dziś
Artykuły z dnia
« Październik 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.