Start Aktualności Wyjazd do Częstochowy i Lichenia
wtorek, 15 grudzień 2009

W dniach 10-11 listopada 2009 r. odbyła się pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia zorganizowana przez ks. Sebastiana.

Nasi parafianie wyruszyli w godzinach wieczornych ze Starzyna i udali się do Sanktuarium Matki Boskiej w Częstochowie. Na miejsce dotarli tuż przed godz. 6.00, gdzie byli świadkami odsłonięcia cudownego obrazu Maryi. Następnie uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył ojciec paulin.

Kolejno udali się na zwiedzanie Jasnej Góry wraz z przewodnikami, którzy bardzo ciekawie i treściwie opowiadali o historii tego miejsca i świętego obrazu. Odwiedzili również Muzeum 600 Lecia, Salę Rycerską, Skarbiec, a co niektórzy udali się również na wspinaczkę na wieżę, która ma 106 m i 30 cm wysokości.

W drodze powrotnej pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Licheniu, które w ostatnich latach zostało pięknie odrestaurowane. W związku z późnymi godzinami nie było już możliwości wejść na Golgotę, ale za to zwiedzili oni plac przy bazylice, udali się do cudownego źródełka i przeszli się spacerem przez miasto, które wieczorem było bardzo pięknie oświetlone.

Późnymi godzinami nocnymi nasi parafianie wrócili do Starzyna pełni przygód, uśmiech i zadowolenia. Jedno co nami nie dopisało to pogoda, lecz cóż to za przeszkoda, kiedy chce się zwiedzać piękne miejsca naszego kraju, a zwłaszcza Częstochowę. W wyjeździe uczestniczyło 55 parafian i gości z pobliskich parafii.

Czytany 2205 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytania na dziś
Artykuły z dnia
« Czerwiec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Najnowsze
 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"