Start Aktualności Wyjazd do Częstochowy i Lichenia
wtorek, 15 grudzień 2009

W dniach 10-11 listopada 2009 r. odbyła się pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia zorganizowana przez ks. Sebastiana.

Nasi parafianie wyruszyli w godzinach wieczornych ze Starzyna i udali się do Sanktuarium Matki Boskiej w Częstochowie. Na miejsce dotarli tuż przed godz. 6.00, gdzie byli świadkami odsłonięcia cudownego obrazu Maryi. Następnie uczestniczyli we mszy świętej, której przewodniczył ojciec paulin.

Kolejno udali się na zwiedzanie Jasnej Góry wraz z przewodnikami, którzy bardzo ciekawie i treściwie opowiadali o historii tego miejsca i świętego obrazu. Odwiedzili również Muzeum 600 Lecia, Salę Rycerską, Skarbiec, a co niektórzy udali się również na wspinaczkę na wieżę, która ma 106 m i 30 cm wysokości.

W drodze powrotnej pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium Maryjne w Licheniu, które w ostatnich latach zostało pięknie odrestaurowane. W związku z późnymi godzinami nie było już możliwości wejść na Golgotę, ale za to zwiedzili oni plac przy bazylice, udali się do cudownego źródełka i przeszli się spacerem przez miasto, które wieczorem było bardzo pięknie oświetlone.

Późnymi godzinami nocnymi nasi parafianie wrócili do Starzyna pełni przygód, uśmiech i zadowolenia. Jedno co nami nie dopisało to pogoda, lecz cóż to za przeszkoda, kiedy chce się zwiedzać piękne miejsca naszego kraju, a zwłaszcza Częstochowę. W wyjeździe uczestniczyło 55 parafian i gości z pobliskich parafii.

Czytany 3006 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Czerwiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…