Start Aktualności Czerwcowe zmiany kapłanów w naszej archidiecezji
środa, 10 czerwiec 2020
Czerwcowe zmiany kapłanów w naszej archidiecezji
gdansk.gosc.pl

Czerwiec tradycyjnie jest miesiącem zmian miejsc posługi kapłanów w archidiecezji gdańskiej.

W ubiegły poniedziałek abp Sławoj Leszek Głódź wręczył kapłanom nominacje. Pochodzący z naszej parafii ks. kan. Sławomir Drzeżdżon dotychczas posługujący duszpastersko w parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku, został mianowany administratorem parafii pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowej. Natomiast ks.  Krzysztof Nowak (były wikariusz w Starzynie, którego gościliśmy w ubiegłym roku z wizytą) dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Żelisławkach, został mianowany proboszczem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Migowie.

Kolejne dekrety dotyczące zmian metropolita gdański wręczył kapłanom w miniony wtorek. Spotkanie w seminaryjnej auli Jana Pawła II rozpoczęło się wspólną modlitwą wszystkich przybyłych kapłanów. Następnie abp S. L. Głódź wręczył księżom dekrety do nowych zadań, które podejmą od 1 lipca. Zmiany nie ominęły również naszej starzyńskiej parafii. Nasz obecny wikariusz, ks. Sebastian Reszke od 1 lipca został skierowany do posługi w parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. Natomiast nowym duszpasterzem w naszej parafii zostanie ks. Krzysztof Sieniawski.

Pełna lista zmian i nominacji dostępna jest na internetowej stronie Gościa Niedzielnego.

Czytany 2197 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Wrzesień 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…