Start Aktualności Rachunek bankowy parafii
niedziela, 5 kwiecień 2020

Parafia starzyńska od dawien dawna jest wpisana w historię i krajobraz północnych Kaszub. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że Kościół musi iść z duchem czasu, aby dostosować się do zmieniającej rzeczywistości.

Już od kilku lat w naszej parafii duszpasterze starają się „iść ku nowemu”. Dla wygody parafian oraz wielu przyjaciół starzyńskiej parafii założona została internetowa strona parafialna. Dziś chyba każdy - i starszy i młodszy - przyzwyczaił się już do jej obecności. Publikowane są na niej nie tylko intencje mszalne, ogłoszenia parafialne, ale również dostępna jest bogata galeria zdjęć z najważniejszych wydarzeń, jakie mają miejsce w czasie całego roku liturgicznego. Dla tych, którzy wolą „słowo pisane” wydawany jest biuletyn parafialny. „Głos Michała Archanioła” rozprowadzany po niedzielnych Mszach Świętych jest źródłem informacji z życia parafii, archidiecezji gdańskiej oraz całego Kościoła powszechnego. Zawiera też aktualną Ewangelię wraz z komentarzem, intencje mszalne oraz ogłoszenia parafialne. Dzięki takim inicjatywom nasza parafia stara się „nie zestarzeć” i oferować coś zarówno dla osób młodszych, jak i starszych, tak aby trafiać do wszystkich wiernych.

Kolejnym krokiem „ku nowinkom” jest założony przez parafię rachunek bankowy. Dzięki niemu będzie można nie tylko wspomóc realizację potrzeb duszpasterskich, dokonać darowizny na rzecz „kultu religijnego”. (oznacza to kwestie związane z remontem kościoła, zakupem wyposażenia, szat liturgicznych itp.), ale również wpłacać ofiary np. za Msze Święte, na utrzymanie cmentarza parafialnego, za wywóz odpadów komunalnych, itp. Numer rachunku bankowego można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce „Kontakt” lub na facebooku w zakładce "Informacje".

Dla zainteresowanych podajemy go poniżej:
Bank Spółdzielczy w Krokowej nr 17 8349 0002 0002 9681 2000 0030

Szczególnie w obecnym czasie epidemii dziękujemy za wsparcie w utrzymaniu naszej parafii, kościoła oraz cmentarza.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!

Czytany 475 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…