Start Aktualności Rachunek bankowy parafii
niedziela, 5 kwiecień 2020

Parafia starzyńska od dawien dawna jest wpisana w historię i krajobraz północnych Kaszub. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że Kościół musi iść z duchem czasu, aby dostosować się do zmieniającej rzeczywistości.

Już od kilku lat w naszej parafii duszpasterze starają się „iść ku nowemu”. Dla wygody parafian oraz wielu przyjaciół starzyńskiej parafii założona została internetowa strona parafialna. Dziś chyba każdy - i starszy i młodszy - przyzwyczaił się już do jej obecności. Publikowane są na niej nie tylko intencje mszalne, ogłoszenia parafialne, ale również dostępna jest bogata galeria zdjęć z najważniejszych wydarzeń, jakie mają miejsce w czasie całego roku liturgicznego. Dla tych, którzy wolą „słowo pisane” wydawany jest biuletyn parafialny. „Głos Michała Archanioła” rozprowadzany po niedzielnych Mszach Świętych jest źródłem informacji z życia parafii, archidiecezji gdańskiej oraz całego Kościoła powszechnego. Zawiera też aktualną Ewangelię wraz z komentarzem, intencje mszalne oraz ogłoszenia parafialne. Dzięki takim inicjatywom nasza parafia stara się „nie zestarzeć” i oferować coś zarówno dla osób młodszych, jak i starszych, tak aby trafiać do wszystkich wiernych.

Kolejnym krokiem „ku nowinkom” jest założony przez parafię rachunek bankowy. Dzięki niemu będzie można nie tylko wspomóc realizację potrzeb duszpasterskich, dokonać darowizny na rzecz „kultu religijnego”. (oznacza to kwestie związane z remontem kościoła, zakupem wyposażenia, szat liturgicznych itp.), ale również wpłacać ofiary np. za Msze Święte, na utrzymanie cmentarza parafialnego, za wywóz odpadów komunalnych, itp. Numer rachunku bankowego można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce „Kontakt” lub na facebooku w zakładce "Informacje".

Dla zainteresowanych podajemy go poniżej:
Bank Spółdzielczy w Krokowej nr 17 8349 0002 0002 9681 2000 0030

Szczególnie w obecnym czasie epidemii dziękujemy za wsparcie w utrzymaniu naszej parafii, kościoła oraz cmentarza.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!

(0 głosów)
Artykuły z dnia