Start Aktualności Zmiana obostrzeń dot. kościołów
wtorek, 21 kwiecień 2020

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. czasowe ograniczenia sprawowania kultu religijnego od dnia 20 kwietnia 2020 r. polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, znajdował się 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny.

Dokonaliśmy pomiarów powierzchni naszej świątyni, w wyniku czego ustalono, iż jednocześnie udział we Mszy Św. czy Adoracji może brać udział maksymalnie 18 osób.

Przypominamy, iż od 16 kwietnia br. nałożony został, obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, ust i nosa w miejscach kultu religijnego. Jedynie kapłani, którzy odprawiają obrzęd podczas jego sprawowania są zwolnieni z tego obowiązku. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości - nie mniejszej niż 2 m od siebie.

Jednocześnie informujemy, iż podczas jednego pogrzebu na cmentarzu od 20 kwietnia br. może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy. Przypominamy, iż na terenie cmentarzy obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Prosimy stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Wiernych gorąco prosimy o modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie.

Dziękujemy za zrozumienie!
Wasi Duszpasterze

Czytany 1634 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Lipiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…