Start Aktualności Zmiana obostrzeń dot. kościołów
wtorek, 21 kwiecień 2020

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. czasowe ograniczenia sprawowania kultu religijnego od dnia 20 kwietnia 2020 r. polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, znajdował się 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny.

Dokonaliśmy pomiarów powierzchni naszej świątyni, w wyniku czego ustalono, iż jednocześnie udział we Mszy Św. czy Adoracji może brać udział maksymalnie 18 osób.

Przypominamy, iż od 16 kwietnia br. nałożony został, obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, ust i nosa w miejscach kultu religijnego. Jedynie kapłani, którzy odprawiają obrzęd podczas jego sprawowania są zwolnieni z tego obowiązku. Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości - nie mniejszej niż 2 m od siebie.

Jednocześnie informujemy, iż podczas jednego pogrzebu na cmentarzu od 20 kwietnia br. może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy. Przypominamy, iż na terenie cmentarzy obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Prosimy stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Wiernych gorąco prosimy o modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy Świętej transmitowanej w telewizji, radiu, czy internecie.

Dziękujemy za zrozumienie!
Wasi Duszpasterze