Start Aktualności Pomoc dla budującego się kościoła w Chłapowie
sobota, 2 listopad 2019

W przyszłą niedzielę, 10 listopada, gościć będziemy naszego sąsiada ks. Sławomira Skoblika, Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie. Wraz z parafianami buduje kościół.

Dzięki ofiarności parafian, turystów i wielu wspólnot parafialnych w diecezji, udało się w ciągu trzech lat jego pasterzowania wstawić docelowe drzwi w kościele, okna, uporządkować podłogę na chórze i w kaplicy za prezbiterium, dokończyć ocieplenie sufitu, uporządkować odgromienie, wykończyć zakrystię dla ministrantów. Najbliższym etapem jest elewacja kościoła.

Ponieważ budynek jest duży, a wspólnota parafialna nieliczna, ks. proboszcz zwraca się do nas o wsparcie tego dzieła. W najbliższą niedzielę na ten cel ks. proboszcz Jan ofiaruje kolektę niedzielną. Ks. Sławek obiecuje modlitwę w intencji ofiarodawców budowy świątyni w każdą drugą niedzielę na Mszy św. o 10.30 i podczas codziennego nabożeństwa Koronki do Bożego Miłosierdzia i zaprasza do obejrzenia świątyni.

Część parafian miała okazję poznać bliżej ks. proboszcza Sławka, kiedy wspomagał nas zastępstwami podczas choroby ks. Jana i ks. Sebastiana.

Czytany 1316 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Czerwiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…