Start Aktualności Pomoc dla budującego się kościoła w Chłapowie
sobota, 2 listopad 2019

W przyszłą niedzielę, 10 listopada, gościć będziemy naszego sąsiada ks. Sławomira Skoblika, Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie. Wraz z parafianami buduje kościół.

Dzięki ofiarności parafian, turystów i wielu wspólnot parafialnych w diecezji, udało się w ciągu trzech lat jego pasterzowania wstawić docelowe drzwi w kościele, okna, uporządkować podłogę na chórze i w kaplicy za prezbiterium, dokończyć ocieplenie sufitu, uporządkować odgromienie, wykończyć zakrystię dla ministrantów. Najbliższym etapem jest elewacja kościoła.

Ponieważ budynek jest duży, a wspólnota parafialna nieliczna, ks. proboszcz zwraca się do nas o wsparcie tego dzieła. W najbliższą niedzielę na ten cel ks. proboszcz Jan ofiaruje kolektę niedzielną. Ks. Sławek obiecuje modlitwę w intencji ofiarodawców budowy świątyni w każdą drugą niedzielę na Mszy św. o 10.30 i podczas codziennego nabożeństwa Koronki do Bożego Miłosierdzia i zaprasza do obejrzenia świątyni.

Część parafian miała okazję poznać bliżej ks. proboszcza Sławka, kiedy wspomagał nas zastępstwami podczas choroby ks. Jana i ks. Sebastiana.

(0 głosów)
Artykuły z dnia