Start Aktualności Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019
środa, 19 czerwiec 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

Równocześnie przypominamy, że w piątek, 28 czerwca br., wstrzemięźliwość od spożywania mięsa nie obowiązuje z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Źródło: diecezja.gda.pl

(0 głosów)