Start Aktualności Budujący się kościół w Ostrowie
niedziela, 6 styczeń 2019
Budujący się kościół w Ostrowie
Parafia Ostrowo

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

Przypomnijmy, że dekretem z dnia 13 czerwca 2001 r. Ks. Abp Tadeusz Gocłowski powołał nową parafię w Ostrowie. Osada ta od 1957 r. należała do Parafii w Karwi, a dawniej do Parafii w Strzelnie. Po uzyskaniu zgody na budowę, 15 maja 2004 r. przystąpiono do prac związanych z wykopem pod budowę Kościoła.

– W ostatnim roku udało się osadzić wewnętrzne drzwi frontowe i wymalować kościół - pisze nam ks. Buja.

– O ile Pan Bóg pozwoli i nadal znajdą się ludzie o dobrym sercu, planujemy:

• w 2019 r. wykończenie ołtarzy bocznych po stronie lewej i prawej oraz położenie płyt granitowych w prezbiterium i zakrystii;
  • w 2020 r. wyłożenie płytami granitowymi nawy Kościoła i wykonanie dwóch konfesjonałów;
  • w 2021 r. zamówienie i montaż części organów;
  • w 2022 r. dokończenie budowy organów i zagospodarowanie terenu przy Kościele;
  • w 2023 r. podjęcie prac przy budowie wieży Kościoła

– wymienia ks. Andrzej i zaznacza, że „w tworzeniu naszej Nowej Wspólnoty, a zwłaszcza w budowie Kościoła wielkie wsparcie od kilkunastu lat okazuje ks. proboszcz Jan Plottke i wielu Ziomków. Można nawet powiedzieć, że tak wspólnie ‘Starzyniacy’ wraz z ‘Ostrowianami’ i innymi - razem budujemy Świątynię dla tutejszych mieszkańców i licznych turystów. Za wszelką życzliwość, cenną pomoc i dar modlitwy - Wszystkim składam z serca płynące Bóg zapłać”.

Projekt posadzki z granitu w Kościele w Ostrowie
Projekt posadzki z granitu w Kościele w Ostrowie, źródło: Parafia Ostrowo

Ks. Andrzej Buja co roku w swojej parafii organizuje "Zimowiska Rodzinne". Zachęca do udziału również naszych parafian, by "lepiej się poznać i czynnie odpocząć przy odkrywaniu piękna Gór w Polskich Tatrach". Poniżej plakat.

Propozycja wykonania posadzki z granitu w Kościele w Ostrowie.
Program Zimowiska Rodzinnego 2019, źródło: Parafia Ostrowo
(0 głosów)