Start Aktualności Schola parafialna
czwartek, 19 październik 2017

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

chola - to grupa ludzi, których jednoczy idea wyśpiewywania i uwielbiania Boga śpiewem. Jest to przede wszystkim wspólne uczestnictwo w Eucharystii, wspólna modlitwa, animowanie śpiewu oraz odpowiedzialność za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej w każdą sobotę o godzinie 10.00 na plebanie, aby uczyć się nowych piosenek, czasami łącząc śpiew z pokazywaniem i dobrą zabawą. Zapraszamy do współpracy także osoby starsze, zwłaszcza grające na instrumentach, które chcą poświęcić swój czas i podzielić się talentem otrzymanym od Boga. Ideą naszej scholki ma być ubogacanie Eucharystii, angażowanie dzieci do śpiewania z wykonywaniem pewnych gestów, rozwijania talentów muzycznych, kształcenie słuchu, ale przede wszystkim radosne przeżywanie swojej wiary.

Ad maiorem Dei gloriam.

(2 głosów)