Start Aktualności Schola parafialna
czwartek, 19 październik 2017

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

chola - to grupa ludzi, których jednoczy idea wyśpiewywania i uwielbiania Boga śpiewem. Jest to przede wszystkim wspólne uczestnictwo w Eucharystii, wspólna modlitwa, animowanie śpiewu oraz odpowiedzialność za wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej w każdą sobotę o godzinie 10.00 na plebanie, aby uczyć się nowych piosenek, czasami łącząc śpiew z pokazywaniem i dobrą zabawą. Zapraszamy do współpracy także osoby starsze, zwłaszcza grające na instrumentach, które chcą poświęcić swój czas i podzielić się talentem otrzymanym od Boga. Ideą naszej scholki ma być ubogacanie Eucharystii, angażowanie dzieci do śpiewania z wykonywaniem pewnych gestów, rozwijania talentów muzycznych, kształcenie słuchu, ale przede wszystkim radosne przeżywanie swojej wiary.

Ad maiorem Dei gloriam.

Czytany 2078 razy
(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Październik 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.