Start Aktualności Akcja "Pomóż Januszowi i Innym"
piątek, 27 styczeń 2017
Plakat akcji

Trwa akcja "Pomóż Januszowi i Innym" fundacji DKMS wspierającej chorych na białaczkę.

Janusz Moczydłowski jest mieszkańcem powiatu puckiego. Urodził się i całe życie mieszka w Helu. Jest szczęśliwym mężem, ojcem, dziadkiem oraz wielkim pasjonatem motocykli. Część swojego wolnego czasu poświęcał na podróże i dopieszczanie swojego motocykla.

We wrześniu Janusz usłyszał diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Od tego momentu jego życie uległo zmianie: "Na dzień dzisiejszy nic nie planuję, bo w każdej chwili wszystko może się zmienić. W czasie choroby moja rodzina jest przy mnie. Mam ogromne wsparcie mojej żony Mirosławy, córki Justyny, która robi wszystko żeby ratować moje życie. Zięć z wnuczkami także dają mi siłę do walki z nowotworem" – mówi Janusz oraz dodaje: "Każdy z nas ma marzenia. Choroba może przeszkodzić w ich realizacji. Ty rejestrując się dajesz nam, pacjentom, szansę na spełnianie naszych marzeń. Przyjdź i zarejestruj się, jako potencjalny dawca szpiku".

POMOŻESZ? BO MOŻESZ  MASZ TO W GENACH

Akcja rejestracji odbędzie się:
Data: 05.02.2017
Godzina: 10:00-17:00
Miejsce: Centrum Organizacji Pozarządowych
Adres: Plac Wolności 2, Puck

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

Jak to działa? Obejrzyj poniżej film i dowiedz się więcej.
Zajrzyj też na www.dkms.pl

Czytany 2096 razy
(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Sierpień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.