Start Aktualności XXII Spotkanie rodzin muzykujących w Starzynie
czwartek, 15 grudzień 2016

11 grudnia 2016 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie odbyło się XXII Spotkanie Rodzin Muzykujących.

Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Gminie Puck oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Starzyna.

Otwarcia imprezy dokonał Jan Paweł Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Spotkanie prowadził główny instruktor do spraw kultury OKSiT w Gminie Puck – pan Brunon Ceszke.

Impreza ta odbywa się corocznie i popularyzuje piękne tradycje rodzinnego muzykowania. Daje też możliwość zaprezentowania swoich talentów. W tym roku na wspólne spotkanie zjechało się dziewięć zespołów rodzinnych, w tym jeden zespół z Rosji. Każda z rodzin zaprezentowała po trzy utwory, w tym jeden w języku kaszubskim. Starzyno reprezentowane było przez najbardziej umuzykalnioną rodzinę – Zielke, której występ ożywił i rozbawił całą widownię.

W ramach podziękowania za występ, zespoły uhonorowano kwiatami, dyplomami oraz robotem kuchennym. Na zakończenie – zgodnie z tradycją spotkań – wszyscy zaśpiewali piosenkę „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina…”.

Po występach, artyści spotkali się wraz gośćmi na poczęstunku przygotowanym przez KGW Starzyno.

(2 głosów)
Artykuły z dnia
« Sierpień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.