Start Aktualności Radio Maryja w Starzynie
sobota, 12 listopad 2016

11 listopada, w Święto Niepodległości w naszej parafii gościliśmy Radio Maryja, które na żywo prowadziło ze Starzyna audycję "Czas Wzrastania".

Audycja rozpoczęła się o godz. 21:30, a prowadził ją ks. Antoni Balcerzak wraz z naszym parafianinem Wojciechem Zielke. Razem z zaproszonymi gośćmi, m.in. uczniami ZSP w Kłanienie, ZS Starzyno wraz z dyrektorem p. Arturem Surmajem, starostą Powiatu Puckiego Jarosławem Białkiem, przedstawicielami Gdyńskiej Stoczni Remontowej „Nauta" oraz paniami Teofilą Sieg i Jadwigą Zielke, rozmawiali o życiu na Kaszubach, o języku kaszubskim, o patriotyźmie i o tym jak przejawia się on wśród młodych. Nie zabrakło również wspomnień z lat wojennych. Rozmawiali o marzeniach Eugeniusza Kwiatkowskiego, inicjatora budowy portu i miasta w Gdyni. Podczas audycji można było wysłuchać utworów religijnych, ale nie zabrakło również utworów w języku kaszubskim m. in. "Kaszebscze jezora" czy "Tu je naszo zemia".

Kto nie mógł wysłuchać audyci na żywo, może posłuchć ją tutaj. Zdjęcia dostępne są w galerii. Serdecznie zapraszamy.

(1 głos)
Artykuły z dnia