Start Aktualności Radio Maryja w Starzynie
sobota, 12 listopad 2016

11 listopada, w Święto Niepodległości w naszej parafii gościliśmy Radio Maryja, które na żywo prowadziło ze Starzyna audycję "Czas Wzrastania".

Audycja rozpoczęła się o godz. 21:30, a prowadził ją ks. Antoni Balcerzak wraz z naszym parafianinem Wojciechem Zielke. Razem z zaproszonymi gośćmi, m.in. uczniami ZSP w Kłanienie, ZS Starzyno wraz z dyrektorem p. Arturem Surmajem, starostą Powiatu Puckiego Jarosławem Białkiem, przedstawicielami Gdyńskiej Stoczni Remontowej „Nauta" oraz paniami Teofilą Sieg i Jadwigą Zielke, rozmawiali o życiu na Kaszubach, o języku kaszubskim, o patriotyźmie i o tym jak przejawia się on wśród młodych. Nie zabrakło również wspomnień z lat wojennych. Rozmawiali o marzeniach Eugeniusza Kwiatkowskiego, inicjatora budowy portu i miasta w Gdyni. Podczas audycji można było wysłuchać utworów religijnych, ale nie zabrakło również utworów w języku kaszubskim m. in. "Kaszebscze jezora" czy "Tu je naszo zemia".

Kto nie mógł wysłuchać audyci na żywo, może posłuchć ją tutaj. Zdjęcia dostępne są w galerii. Serdecznie zapraszamy.

Czytany 1965 razy
(1 głos)
Artykuły z dnia
« Kwiecień 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"