Start Aktualności By nieść pomoc innym...
poniedziałek, 30 maj 2016
Festyn charytatywny na rzecz Szymona

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

Św. Jan Paweł II

Niesamowity wyraz niesienia pomocy wyrazili uczestnicy sobotniego festynu charytatywnego dla Szymona.

28 maja 2016 roku na boisku w Starzynie zorganizowany został festyn charytatywny na rzecz czteroletniego Szymona Rutha, naszego parafianina, który zmaga się z wieloma chorobami i schorzeniami. Szymon wymaga leczenia i kosztownych rehabilitacji, dlatego też mieszkańcy Starzyna postanowili wesprzeć jego rodziców.

Śladem ubiegłorocznego festynu na rzecz Alicji, zorganizowano kolejny festyn, w który zaangażowało się wiele osób i organizacji m.in. Stowarzyszenie na rzecz Starzyna "Kępa Starzyńska, Koło Gospodyń Wiejskich w Starzynie, Ochotnicza Straż Pożarna, Sołectwo Starzyno, LZS Starzyno, a także nasza parafia. Honorowy patronat nad festynem objął Pan Kazimierz Plocke, poseł na Sejm RP .

W programie były liczne atrakcje. Dzieci mogły korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, poddać się malowaniu twarzy, zrobić zdjęcia ze Smerfami, a także wraz z rodzicami przejechać się bryczką. Zorganizowano pokaz ratownictwa technicznego oraz sprzętu strażackiego, warsztaty rzeźbiarskie, koncerty, kabarety, loterie fantowe, aukcje i wiele innych.

– Entuzjastyczna odpowiedź wielu środowisk, z jaką spotkała się propozycja zorganizowania festynu na rzecz chorego Szymona, ma znamiona działania Ducha Świętego. Patrząc tylko po ludzku, można powiedzieć, że jest to wręcz niewytłumaczalne - powiedział dla Gdańskiego Gościa Niedzielnego ks. proboszcz Jan Plottke.

W imieniu organizatorów, a zwłaszcza w imieniu Szymona i jego rodziców, składamy wszystkim uczestnikom festynu oraz tym, którzy wsparli ten szczytny cel, wielkie Szczęść Boże!

Zobacz zdjęcia z festynu w galerii

(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Październik 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  • czwartek, 15 sierpień 2019
    Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• środa, 19 czerwiec 2019
    Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.