Start Aktualności Komunikat o śmierci Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego

K o m u n i k a t
o śmierci Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego
3 maja 2016 r.

Ze smutkiem powiadamiamy, że w dniu 3 maja 2016 roku, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o godz. 16:12 odszedł do Domu Miłosiernego Ojca w 84 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 33 roku biskupstwa ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski, pierwszy Metropolita Gdański.

Prosimy, by dziś w godz. 17:45-18:00 w kościołach archidiecezji biły dzwony, a w wieczornej Mszy św. została dołączona modlitwa o spokój Jego duszy.

Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane w osobnym komunikacie Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.

Łączę serdeczne pozdrowienia w Panu,

+ Sławoj Leszek Głódź