Start Aktualności Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
sobota, 7 listopad 2015

W niedzielę 8 listopada obchodzimy kolejny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem "Ocalmy chrześcijan w Syrii".

W tym roku obchodzimy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten popierają Biskupi Polscy, a Ojciec Święty w modlitwie na "Anioł Pański", zwraca się do Polaków z prośbą o wsparcie inicjatyw.

„Pozdrawiam obecnych tu Polaków. W najbliższą niedzielę w Kościele w Polsce będzie obchodzony Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Konferencję Episkopatu Polski. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Syrii. Wasze dzieło modlitwy i solidarności niech przyniesie wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa na Bliskim Wschodzie i na całym świecie. Niech wam towarzyszy moje błogosławieństwo. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”.

Ojsciec Święty Franciszek

VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest okazją do przyjścia z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców.

Zachęcamy do włączenia się w akcję Nasza obojętność zabija chrześcijan w Syrii. Syria, jak i cały Bliski Wschód, to tereny, na których chrześcijaństwo jest obecne od samego początku istnienia. Dziś, niestety, istnieje poważna obawa o przyszłość chrześcijan na tych ziemiach. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2 zł + VAT 2,46 zł), wspierasz potrzebujących chrześcijan w Syrii. SMS-y można wysyłać w okresie od 1.11 do 31.12 br.

Również dzięki ofiarom składanym w niedzielę do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Syrii. Stowarzyszenie pomaga w 150 krajach całego świata niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie.

W najbliższą niedzielę również i w naszej parafii po każdej mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do puszki u pana Leopolda.

(0 głosów)
Artykuły z dnia