Start Aktualności Uczniowie posprzątali starzyński cmentarz
sobota, 31 październik 2015
Młodzież sprzątająca cmentarz w Starzynie
Młodzież sprzątająca cmentarz w Starzynie fot. ZSP Kłanino

Jak co roku uczniowe ze szkół w Starzynie i Kłaninie wraz z opiekunami wybrali się na starzyński cmentarz, aby posprzątać teren i zadbać o groby opuszczone.

W tym roku tuż przed 1 listopada, w którym to dniu Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych na parafialny cmentarz wybrali się uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie pod opieką pani podinspektor Eweliny Kamińskiej i pani aspirant Moniki Bradtke. O opiece nad grobami między innymi poległych partyzantów spoczywających na cmentarzu starzyńskim nie zapomnieli także dzieci uczęszczające na "Kółko biblijne" oraz młodzież z Zespołu Szkół w Starzynie.

To bardzo budujące, że dzieci i młodzież angażują się w tego typu prace społeczne i tym samy pokazują, że wspólnie z wielką radością można czynić wspaniałe rzeczy, nawet tak proste jak grabienie liści czy zapalenie znicza na opuszczonym grobie. Cieszy fakt, że młodzi sami widzą celowość przedsięwzięcia.

– Pracy było bardzo dużo i nasi uczniowie - jak zawsze - stanęli na wysokości zadania i sprawnie wszystko posprzątali. Wrócą tam za rok, by znowu sprawić, by zmarli mogli godnie spoczywać - piszą prowadzący profil ZSPKłanino na Facebooku.

Zdjęcia w galerii.

(0 głosów)