Start Aktualności Uczniowie posprzątali starzyński cmentarz
sobota, 31 październik 2015
Młodzież sprzątająca cmentarz w Starzynie
Młodzież sprzątająca cmentarz w Starzynie fot. ZSP Kłanino

Jak co roku uczniowe ze szkół w Starzynie i Kłaninie wraz z opiekunami wybrali się na starzyński cmentarz, aby posprzątać teren i zadbać o groby opuszczone.

W tym roku tuż przed 1 listopada, w którym to dniu Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych na parafialny cmentarz wybrali się uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie pod opieką pani podinspektor Eweliny Kamińskiej i pani aspirant Moniki Bradtke. O opiece nad grobami między innymi poległych partyzantów spoczywających na cmentarzu starzyńskim nie zapomnieli także dzieci uczęszczające na "Kółko biblijne" oraz młodzież z Zespołu Szkół w Starzynie. 

To bardzo budujące, że dzieci i młodzież angażują się w tego typu prace społeczne i tym samy pokazują, że wspólnie z wielką radością można czynić wspaniałe rzeczy, nawet tak proste jak grabienie liści czy zapalenie znicza na opuszczonym grobie. Cieszy fakt, że młodzi sami widzą celowość przedsięwzięcia.

– Pracy było bardzo dużo i nasi uczniowie - jak zawsze - stanęli na wysokości zadania i sprawnie wszystko posprzątali. Wrócą tam za rok, by znowu sprawić, by zmarli mogli godnie spoczywać - piszą prowadzący profil ZSPKłanino na Facebooku.

Zdjęcia w galerii.

Czytany 2869 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Czerwiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…