Start Aktualności Poświęcenie nowego wozu strażackiego OSP Starzyno
niedziela, 13 grudzień 2009

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie trafił wart przeszło 400 tys złotych nowy wóz gaśniczy. 5 grudnia samochód został poświęcony oraz oficjalnie przekazany jednostce.

W uroczystościach uczestniczyli księża starzyńskiej parafii Jan Plottke oraz Sebastian Soliński. Obecni byli również samorządowcy, a wśród nich m. in wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke, starosta pucki Wojciech Dettlaff oraz wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Nowy wóz to średni samochód gaśniczy - na jego wyposażeniu znajduje się m. in zbiornik zawierający 2,5 tys litrów wody, autopompa czy maszt oświetleniowy. Duża część wyposażenia przełożona została ze starego wozu - pozwala ono na działanie zarówno przy pożarach, jak i wypadkach drogowych czy wszelkiego rodzaju miejscowych zagrożeniach takich jak np gniazda szerszeni. Jak powiedział podczas uroczystości przekazania i poświęcenia samochodu komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pucku Mikołaj Gierasimiuk - ma on pomóc starzyńskim strażakom szybciej i efektywniej nieść pomoc, a także zwiększyć ich własne bezpieczeństwo.

Wóz, który służył w OSP Starzyno dotychczas trafił natomiast do jednostki z Domatowa, gdzie zastąpił wysłużonego Żuka. Dodajmy, że jednostka w Starzynie jest jedną z najczęściej wyjeżdżających do akcji z jednostek powiatu puckiego. Należy ona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Warto dodać również, że przy OSP Starzyno prężnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

(0 głosów)
Artykuły z dnia