Start Aktualności Poświęcenie nowego wozu strażackiego OSP Starzyno
niedziela, 13 grudzień 2009

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie trafił wart przeszło 400 tys złotych nowy wóz gaśniczy. 5 grudnia samochód został poświęcony oraz oficjalnie przekazany jednostce.

W uroczystościach uczestniczyli księża starzyńskiej parafii Jan Plottke oraz Sebastian Soliński. Obecni byli również samorządowcy, a wśród nich m. in wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke, starosta pucki Wojciech Dettlaff oraz wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Nowy wóz to średni samochód gaśniczy - na jego wyposażeniu znajduje się m. in zbiornik zawierający 2,5 tys litrów wody, autopompa czy maszt oświetleniowy. Duża część wyposażenia przełożona została ze starego wozu - pozwala ono na działanie zarówno przy pożarach, jak i wypadkach drogowych czy wszelkiego rodzaju miejscowych zagrożeniach takich jak np gniazda szerszeni. Jak powiedział podczas uroczystości przekazania i poświęcenia samochodu komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pucku Mikołaj Gierasimiuk - ma on pomóc starzyńskim strażakom szybciej i efektywniej nieść pomoc, a także zwiększyć ich własne bezpieczeństwo.

Wóz, który służył w OSP Starzyno dotychczas trafił natomiast do jednostki z Domatowa, gdzie zastąpił wysłużonego Żuka. Dodajmy, że jednostka w Starzynie jest jedną z najczęściej wyjeżdżających do akcji z jednostek powiatu puckiego. Należy ona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Warto dodać również, że przy OSP Starzyno prężnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Czytany 5832 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artykuły z dnia
« Czerwiec 2022 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 29 sierpień 2021
  Pielgrzymka do sanktuariów maryjnych Warmii

  Zapraszamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym – miejsca internowania Prymasa Wyszyńskiego. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 11 września. Wyjazd o g. 6.30, powrót ok. g. 22.00. Koszt 120 zł – obejmuje przejazd autokarem, wspólny obiad na trasie, przewodników w sanktuariach, grupowe ubezpieczenie. Zapisy do przyszłej niedzieli na plebanii.

 • piątek, 19 luty 2021
  Czy w poście chodzi o kawę i cukierki?

  Zaskakuje nas kolejny Wielki Post. Być może nie robi na nas wrażenia. Dobrze jest zmienić trochę scenerię, zestaw pieśni, kolor w kościele, może trochę tygodniowy jadłospis. Zaskakuje nas, bo często nie ma wcześniej czasu, sposobu, pomysłu na to jak go zacząć i jak go przeżyć. Niektórzy pewnie tradycyjnie coś postanowią, bo robią tak samo od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Inni przyjdą na Środę Popielcową, bo ksiądz sypie popiołem – jakoś nie wypada nie być – a potem pewnie na pierwsze święto Wielkiej Nocy. Ostatecznie zawsze stajemy przed wielkopostnym pytaniem: przeżyć jak zwykle (tzn. byle przeleciał) czy przeżyć wyjątkowo (tzn. tak jak tego wymaga moja tegoroczna sytuacja).

 • czwartek, 31 grudzień 2020
  Anno Domini 2020 w starzyńskiej wspólnocie parafialnej

  Czas końca roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. Dziś - już po raz czwarty - przybliżymy w telegraficznym skrócie wydarzenia oraz uroczystości, które miały miejsce w naszej parafii w 2020 r. W ubiegłorocznym podsumowaniu napisaliśmy na wstępie takie oto słowa: „Jaki będzie obecny rok .. czas pokaże” no i rzeczywiście teraz można powiedzieć, że miniony czas z pewnością pokazał nam wiele. Zacznijmy jednak od początku…