Start Aktualności Poświęcenie nowego wozu strażackiego OSP Starzyno
niedziela, 13 grudzień 2009

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie trafił wart przeszło 400 tys złotych nowy wóz gaśniczy. 5 grudnia samochód został poświęcony oraz oficjalnie przekazany jednostce.

W uroczystościach uczestniczyli księża starzyńskiej parafii Jan Plottke oraz Sebastian Soliński. Obecni byli również samorządowcy, a wśród nich m. in wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke, starosta pucki Wojciech Dettlaff oraz wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Nowy wóz to średni samochód gaśniczy - na jego wyposażeniu znajduje się m. in zbiornik zawierający 2,5 tys litrów wody, autopompa czy maszt oświetleniowy. Duża część wyposażenia przełożona została ze starego wozu - pozwala ono na działanie zarówno przy pożarach, jak i wypadkach drogowych czy wszelkiego rodzaju miejscowych zagrożeniach takich jak np gniazda szerszeni. Jak powiedział podczas uroczystości przekazania i poświęcenia samochodu komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pucku Mikołaj Gierasimiuk - ma on pomóc starzyńskim strażakom szybciej i efektywniej nieść pomoc, a także zwiększyć ich własne bezpieczeństwo.

Wóz, który służył w OSP Starzyno dotychczas trafił natomiast do jednostki z Domatowa, gdzie zastąpił wysłużonego Żuka. Dodajmy, że jednostka w Starzynie jest jedną z najczęściej wyjeżdżających do akcji z jednostek powiatu puckiego. Należy ona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Warto dodać również, że przy OSP Starzyno prężnie działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Czytany 5154 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytania na dziś
Artykuły z dnia
« Październik 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Najnowsze
 • czwartek, 15 sierpień 2019
  Dyspensa na piątek – 16 sierpnia 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 16 sierpnia br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • środa, 19 czerwiec 2019
  Dyspensa na piątek – 21 czerwca 2019

  Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 par. 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej 21 czerwca br. dyspensy od zachowania nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 • piątek, 22 luty 2019
  Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

  Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.