Start Publikacje "Głowę trzeba nosić wysoko"

Autor: ks. Rafał Starkowicz
Zespół redakcyjny: Agata Lesicka, Agnieszka Lesicka, ks. Jan Plottke, Marzena Siedlikowska
Wydawnictwo: Hurtownia Książek i Dewocjonaliów "Św. Paweł", Gdańsk 2017
Stron: 319
ISBN: 978-83-937295-2-4

Bogato ilustrowana, wydana na papierze kredowym publikacja opisująca życie i losy kapitana Zbigniewa Sulatyckiego- kapitana żeglugi wielkiej, patrioty, działacza katolickiego odznaczonego w 2016 roku Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Książka zawiera słowo wstępne Abp Sławoja Leszka Głódzia, podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich opisuje historię życia kapitana, natomiast druga zawiera wywiady ze znanymi Polakami, takimi jak m.in.: Bp Antoni Pacyfik Dydycz, Premier Jarosław Kaczyński, Premier Jan Olszewski, Minister MSWiA Joachim Brudziński, Ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR, na temat osoby kapitana Sulatyckiego i jego wpływu na polski interes gospodarczy, a także kształtowanie patriotycznych postaw młodego pokolenia.

• niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).