Start Publikacje "Biskup Andrzej Śliwiński"

Autorzy: ks. Jan Plottke, ks. Rafał Starkowicz
Zespół redakcyjny: ks. Radosław Chmieliński, Jolanta Głodowska, Jolanta Głowacka, ks. Filip Krauze, Agnieszka Lesicka, Marzena i Krzysztof Siedlikowscy
Wydawnictwo: Hurtownia Książek i Dewocjonaliów "Św. Paweł", Starzyno 2013
Stron: 190
ISBN: 978-83-937295-0-0

Książka ta jest biografią zmarłego ks. biskupa Andrzeja Śliwińskiego, który pochodził z naszych okolic. Opisuje jego dzieciństwo, życie w kapłaństwie, później jako biskupa. Druga część publikacji jest poświęcona wspomnieniom osób, które znały ks. biskupa. Książka zawiera również liczne zdjęcia.

Fragment przedmowy:

"Tejamnica ludzkiego serca wyraża się nie tylko w jego otwartości, doświadczeniu, radościach i chwilach trudnych, ale przede wszystkim w obdarowaniu przez Boga, a niekiedy w Jego wybraniu.

Biskup Andrzej Śliwiński tę łaskę - głębokiej wiary, pobożności, modlitwy i umiłowania Kościoła - niósł przez całe swoje życie. Jezusowe, pełne miłości spojrzenie towarzyszyło Mu zawsze. Od domu rodzinnego, w cieniu ufundowanej przez Jego Rodziców kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini, poprzez naukę w Kolegium w cieniu Kalwarii Wejcherowskiej. Od wielkiej tradycji diecezji chełmińskiej i katedry w Pelplinie, po biskupstwo i probostwo w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Od pasterskiego posługiwania w diecezji elbląskiej u progu jej powstania, po tajemnicę odejścia, krzyża i cierpienia.

(...) Książka o Biskupie Andrzeju wyrasta nie tylko z pamięci i wdzięczności, lecz także z przekonania o duchowej z Nim jedności w Słowie, którym jest Jezus Miłosierny i Zmartwychwstały.

(...) Nie jest ona opracowaniem naukowym, a jedynie próbą przybliżenia Osoby, życia i duchowości Biskupa Andrzeja Śliwińskiego."

Autorzy

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.