Pierwszą potwierdzoną informacją o organistówce przynosi wizytacja biskupa Rybińskiego z 1766 roku. Według tego zapisu znajdowała się ona naprzeciw kościoła. Była stara, zbudowana z drewna i kryta słomianym dachem.

Obecna organistówka została wybudowana wraz plebanią w XIX wieku i wykonana została z czerwonej cegły, pokryta dachówką.  W okresie powojennym w części głównej znajdowało się mieszkanie organisty. W drugiej połowie organistówki do 1992 roku znajdowała się salka katechetyczna, którą w 2004 roku ówczesny proboszcz ks. Władysław Żakowski przebudował na kaplicę pogrzebową.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.