Pierwszą potwierdzoną informacją o organistówce przynosi wizytacja biskupa Rybińskiego z 1766 roku. Według tego zapisu znajdowała się ona naprzeciw kościoła. Była stara, zbudowana z drewna i kryta słomianym dachem.

Obecna organistówka została wybudowana wraz plebanią w XIX wieku i wykonana została z czerwonej cegły, pokryta dachówką.  W okresie powojennym w części głównej znajdowało się mieszkanie organisty. W drugiej połowie organistówki do 1992 roku znajdowała się salka katechetyczna, którą w 2004 roku ówczesny proboszcz ks. Władysław Żakowski przebudował na kaplicę pogrzebową.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.