Pierwszą potwierdzoną informacją o organistówce przynosi wizytacja biskupa Rybińskiego z 1766 roku. Według tego zapisu znajdowała się ona naprzeciw kościoła. Była stara, zbudowana z drewna i kryta słomianym dachem.

Obecna organistówka została wybudowana wraz plebanią w XIX wieku i wykonana została z czerwonej cegły, pokryta dachówką.  W okresie powojennym w części głównej znajdowało się mieszkanie organisty. W drugiej połowie organistówki do 1992 roku znajdowała się salka katechetyczna, którą w 2004 roku ówczesny proboszcz ks. Władysław Żakowski przebudował na kaplicę pogrzebową.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.