Plebania w Starzynie powstała prawdopodobnie niedługo po założeniu parafii wraz z budową pierwszego kościoła. Pierwsza potwierdzona informacja  dotycząca plebanii pochodzi z 1583 roku. Pierwotnie zbudowana była ona z drewna na mocnym fundamencie, a dach pokryty był słomą.

Na przełomie XIX wieku wybudowano nową plebanię. Jest to murowany budynek z dachem pokryty dachówką o wymiarach 19x12,5m. Pod koniec czerwca 1986 roku założono na budynku nowy eternitowy dach, z powodu zniszczeń poprzedniego.

Plebania posiada kilka pomieszczeń: biuro parafialne, kuchnia, spiżarnia, łazienka, jadalnia, sypialnie i pokój salonowy. Na początku XX wieku do zabudowań gospodarczych przy plebani należała obora dla krów, owiec, cieląt, murowana stajnia dla koni, stodoła i wozownia z drzewa. W miejscu chlewni w 1987 roku został przebudowany dom katechetyczny wraz z mieszkaniem. Prace te zostały wykonane przy dużym zaangażowaniu parafian. W nowo wybudowanym mieszkaniu mieszkał były proboszcz parafii – ks. kanonik senior Włodzimierz Ebertowski wraz z gospodynią, później ks. kanonik senior Władysław Żakowski. Obecnie w pomieszczeniach tych mieszka ks. proboszcz.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.