Start Parafia Obiekty parafialne Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini

Kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa została zbudowana w 1949 roku za własne środki i na własnej działce przez rolnika Jóżefa Śliwińskiego (ojciec † ks. bp Andrzeja Śliwińskiego). Ufundował on ją jako akt dziękczynny za przeżycie czasów okupacji.  W 1949 roku kaplica została poświęcona przez administratora parafii Starzyńskiej ks. Pawła Wermtera.

Kaplica znajduje się pośrodku wioski na działce o areale 0,02ha. Wykonany z marmuru ołtarz główny przedstawia Najświętsze Serce Pana Jezusa. W 1989 roku do kaplicy dobudowano zakrystię – prace te wykonali mieszkańcy Werblini w czynie społecznym.  W 1995 roku w kaplicy wykonano ołtarz posoborowy. Fundatorem i wykonawcą był parafianin Franciszek Lietzau z Werblini.

Suma odpustowa odprawiana zostaje przy licznym udziale parafian 16 sierpnia w dzień Świętego Rocha – patrona wioski.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.