Start Parafia Obiekty parafialne Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini

Kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa została zbudowana w 1949 roku za własne środki i na własnej działce przez rolnika Jóżefa Śliwińskiego (ojciec † ks. bp Andrzeja Śliwińskiego). Ufundował on ją jako akt dziękczynny za przeżycie czasów okupacji.  W 1949 roku kaplica została poświęcona przez administratora parafii Starzyńskiej ks. Pawła Wermtera.

Kaplica znajduje się pośrodku wioski na działce o areale 0,02ha. Wykonany z marmuru ołtarz główny przedstawia Najświętsze Serce Pana Jezusa. W 1989 roku do kaplicy dobudowano zakrystię – prace te wykonali mieszkańcy Werblini w czynie społecznym.  W 1995 roku w kaplicy wykonano ołtarz posoborowy. Fundatorem i wykonawcą był parafianin Franciszek Lietzau z Werblini.

Suma odpustowa odprawiana zostaje przy licznym udziale parafian 16 sierpnia w dzień Świętego Rocha – patrona wioski.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).