Start Parafia Obiekty parafialne Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Werblini

Kaplica p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa została zbudowana w 1949 roku za własne środki i na własnej działce przez rolnika Jóżefa Śliwińskiego (ojciec † ks. bp Andrzeja Śliwińskiego). Ufundował on ją jako akt dziękczynny za przeżycie czasów okupacji.  W 1949 roku kaplica została poświęcona przez administratora parafii Starzyńskiej ks. Pawła Wermtera.

Kaplica znajduje się pośrodku wioski na działce o areale 0,02ha. Wykonany z marmuru ołtarz główny przedstawia Najświętsze Serce Pana Jezusa. W 1989 roku do kaplicy dobudowano zakrystię – prace te wykonali mieszkańcy Werblini w czynie społecznym.  W 1995 roku w kaplicy wykonano ołtarz posoborowy. Fundatorem i wykonawcą był parafianin Franciszek Lietzau z Werblini.

Suma odpustowa odprawiana zostaje przy licznym udziale parafian 16 sierpnia w dzień Świętego Rocha – patrona wioski.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.