Wieś ta leży w odległości 4 km na zachód od Starzyna nad brzegami rzeki Czarna. Pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości pochodzą z 1180 i 1220 roku. Jej nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od rycerskiego rodu Sulis. W latach kolejnych nazwa wsi przybierała różne nazwy: Suleczicz, Suliczicze, Szoliczicz, Suliczyce. Obecna nazwa Sulicice została nadana w roku 1934. Cała posiadłość należała do około XVIII wieku do znanej kaszubskiej szlachty Sulickich. Na przestrzeni lat posiadłość ta zmieniała właścicieli. W 1901r. wieś kupił Juliusz Weise wraz z XIX-wiecznym pałacem eklektycznym – nawiązującym do formy tzw. willi włoskiej. Pałac ten został wybudowany na miejscu wcześniejszego dworu wraz z ceglano-kamienną oborą i spichlerzem. Obecnie pałac stanowi własność prywatną. Na południu od pałacu, na opadającym stoku, znajduje się ogród z resztkami starodrzewu, w skład którego wchodzą: lipy, jesiony, kasztanowce, buki i graby. Na terenie ogrodu znajduje się klonowo-jesionowa aleja dojazdowa, u podnóża której znajduje się prostokątny staw.

Na obrzeżach miejscowości znajduje się pomnik pięciu poległych 4 marca 1945 roku partyzantów TOW „Gryf Pomorski”.

W 2005 roku została wybudowana nowa kapliczka Matki Boskiej, której pomysłodawcą był (ówcześnie jeszcze jako kleryk) ks. Bogdan Pulczyński. 8 września 2005 roku została odprawiona msza święta, którą sprawował ks. Proboszcz Jan Plottke, na której odbyło się poświęcenie kapliczki i nadanie patrona wiosce – Papieża Jana Pawła II.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.