Wieś ta leży w odległości 4 km na zachód od Starzyna nad brzegami rzeki Czarna. Pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości pochodzą z 1180 i 1220 roku. Jej nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od rycerskiego rodu Sulis. W latach kolejnych nazwa wsi przybierała różne nazwy: Suleczicz, Suliczicze, Szoliczicz, Suliczyce. Obecna nazwa Sulicice została nadana w roku 1934. Cała posiadłość należała do około XVIII wieku do znanej kaszubskiej szlachty Sulickich. Na przestrzeni lat posiadłość ta zmieniała właścicieli. W 1901r. wieś kupił Juliusz Weise wraz z XIX-wiecznym pałacem eklektycznym – nawiązującym do formy tzw. willi włoskiej. Pałac ten został wybudowany na miejscu wcześniejszego dworu wraz z ceglano-kamienną oborą i spichlerzem. Obecnie pałac stanowi własność prywatną. Na południu od pałacu, na opadającym stoku, znajduje się ogród z resztkami starodrzewu, w skład którego wchodzą: lipy, jesiony, kasztanowce, buki i graby. Na terenie ogrodu znajduje się klonowo-jesionowa aleja dojazdowa, u podnóża której znajduje się prostokątny staw.

Na obrzeżach miejscowości znajduje się pomnik pięciu poległych 4 marca 1945 roku partyzantów TOW „Gryf Pomorski”.

W 2005 roku została wybudowana nowa kapliczka Matki Boskiej, której pomysłodawcą był (ówcześnie jeszcze jako kleryk) ks. Bogdan Pulczyński. 8 września 2005 roku została odprawiona msza święta, którą sprawował ks. Proboszcz Jan Plottke, na której odbyło się poświęcenie kapliczki i nadanie patrona wiosce – Papieża Jana Pawła II.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.