Wieś ta leży w odległości 4 km na zachód od Starzyna nad brzegami rzeki Czarna. Pierwsze wzmianki na temat tej miejscowości pochodzą z 1180 i 1220 roku. Jej nazwa wywodzi się najprawdopodobniej od rycerskiego rodu Sulis. W latach kolejnych nazwa wsi przybierała różne nazwy: Suleczicz, Suliczicze, Szoliczicz, Suliczyce. Obecna nazwa Sulicice została nadana w roku 1934. Cała posiadłość należała do około XVIII wieku do znanej kaszubskiej szlachty Sulickich. Na przestrzeni lat posiadłość ta zmieniała właścicieli. W 1901r. wieś kupił Juliusz Weise wraz z XIX-wiecznym pałacem eklektycznym – nawiązującym do formy tzw. willi włoskiej. Pałac ten został wybudowany na miejscu wcześniejszego dworu wraz z ceglano-kamienną oborą i spichlerzem. Obecnie pałac stanowi własność prywatną. Na południu od pałacu, na opadającym stoku, znajduje się ogród z resztkami starodrzewu, w skład którego wchodzą: lipy, jesiony, kasztanowce, buki i graby. Na terenie ogrodu znajduje się klonowo-jesionowa aleja dojazdowa, u podnóża której znajduje się prostokątny staw.

Na obrzeżach miejscowości znajduje się pomnik pięciu poległych 4 marca 1945 roku partyzantów TOW „Gryf Pomorski”.

W 2005 roku została wybudowana nowa kapliczka Matki Boskiej, której pomysłodawcą był (ówcześnie jeszcze jako kleryk) ks. Bogdan Pulczyński. 8 września 2005 roku została odprawiona msza święta, którą sprawował ks. Proboszcz Jan Plottke, na której odbyło się poświęcenie kapliczki i nadanie patrona wiosce – Papieża Jana Pawła II.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.