Wieś ta leży w odległości 3 km na północ od Starzyna. W trakcie swoich dziejów miejscowość przybierała różną nazwę: Parskau, Parskaw, Parzkaw, Parszkowa, Parschkau. W 1934 roku ostatecznie przyjęła nazwę Parszkowo.

W XV wieku wieś ta była własnością rycerską, należącą do rodziny Parszkowskich. W latach 1922-1939 właścicielem miejscowości był major lotnictwa i poseł na sejm Zygmunt Tebinka. W Parszkowie znajduje się dworek zbudowany ok 1880 roku przez rodzinę Koziczkowskich. Za tym dworkiem, w kierunku północnym znajduje się nieduży park z założoną na początku XIX wieku aleją. Z dawnego folwarku zachowały się jedynie dwa budynki.

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.