Wioska ta położona jest w odległości 2 km na północ od Starzyna. Pierwsze wzmianki pochodzą z 1323 roku, jako założona na prawie polskim dawna osada szlachty kaszubskiej. Jednak odkryte tu cmentarzysko z młodszego okresu halsztackiego (550-125r. p.n.e.) świadczy o stosunkowo wczesnym zamieszkaniu tych ziem. Nazwa wsi na przestrzeni wieku została zmieniana: Radischew, Redistaw, Redessewo, Redischau, aż w końcu 1934r. – Radoszewo.

W XVI wieku na tych terenach osiadł się ród Radoszewskich, natomiast w XVII wieku majątek w Radoszewie został podzielony na pięć części szlacheckich.

Na terenie miejscowości znajduje się zbudowany w połowie XIX wieku parterowy dworek. W szczytowej elewacji wschodniej znajdują się ślady po zburzonej, późniejszej rozbudowie. Obecnie budowla ta znajduje się w stanie półruiny. W otoczeniu dworku znajdują się resztki niewielkiego parku i wysadzana drzewami aleja dojazdowa. Miejscowość znajduje się w pobliżu (obecnie zdemontowanej) linii kolejowej (Puck-Łebcz-Krokowa).

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.