Wioska ta położona jest w odległości 2 km na północ od Starzyna. Pierwsze wzmianki pochodzą z 1323 roku, jako założona na prawie polskim dawna osada szlachty kaszubskiej. Jednak odkryte tu cmentarzysko z młodszego okresu halsztackiego (550-125r. p.n.e.) świadczy o stosunkowo wczesnym zamieszkaniu tych ziem. Nazwa wsi na przestrzeni wieku została zmieniana: Radischew, Redistaw, Redessewo, Redischau, aż w końcu 1934r. – Radoszewo.

W XVI wieku na tych terenach osiadł się ród Radoszewskich, natomiast w XVII wieku majątek w Radoszewie został podzielony na pięć części szlacheckich.

Na terenie miejscowości znajduje się zbudowany w połowie XIX wieku parterowy dworek. W szczytowej elewacji wschodniej znajdują się ślady po zburzonej, późniejszej rozbudowie. Obecnie budowla ta znajduje się w stanie półruiny. W otoczeniu dworku znajdują się resztki niewielkiego parku i wysadzana drzewami aleja dojazdowa. Miejscowość znajduje się w pobliżu (obecnie zdemontowanej) linii kolejowej (Puck-Łebcz-Krokowa).

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• niedziela, 31 grudzień 2017
    Było, nie minęło... Podsumowanie roku 2017

Przełom roku kalendarzowego sprzyja podsumowaniom. My również chcielibyśmy przedstawić w pewnym skrócie streszczenie wydarzeń oraz uroczystości, jakie miały miejsce w naszej parafii w 2017 r. Miniony rok był przede wszystkim rokiem jubileuszy. Zacznijmy jednak od początku ...

• niedziela, 3 grudzień 2017
    Adwent - czas radosnego oczekiwania

Kolejny adwent w naszym życiu może budzić w nas rutynę, ale może też zrodzić pytanie. Oczekiwanie... na co? Raczej oczekiwanie... na Kogo?

• czwartek, 19 październik 2017
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).