Wioska ta położona jest w odległości 2 km na północ od Starzyna. Pierwsze wzmianki pochodzą z 1323 roku, jako założona na prawie polskim dawna osada szlachty kaszubskiej. Jednak odkryte tu cmentarzysko z młodszego okresu halsztackiego (550-125r. p.n.e.) świadczy o stosunkowo wczesnym zamieszkaniu tych ziem. Nazwa wsi na przestrzeni wieku została zmieniana: Radischew, Redistaw, Redessewo, Redischau, aż w końcu 1934r. – Radoszewo.

W XVI wieku na tych terenach osiadł się ród Radoszewskich, natomiast w XVII wieku majątek w Radoszewie został podzielony na pięć części szlacheckich.

Na terenie miejscowości znajduje się zbudowany w połowie XIX wieku parterowy dworek. W szczytowej elewacji wschodniej znajdują się ślady po zburzonej, późniejszej rozbudowie. Obecnie budowla ta znajduje się w stanie półruiny. W otoczeniu dworku znajdują się resztki niewielkiego parku i wysadzana drzewami aleja dojazdowa. Miejscowość znajduje się w pobliżu (obecnie zdemontowanej) linii kolejowej (Puck-Łebcz-Krokowa).

Źródło: Wojciech Drzeżdżon, "Z dziejów kościoła i parafii Świętego Michała Archanioła w Starzynie", Tczew 2006

• czwartek, 19 październik 2017 21:17
    Schola parafialna

W naszej parafii zrodził się pomysł utworzenia dziecięcej scholii. Chcemy poprzez śpiew realizować stwierdzenie św. Augustyna "Qui cantat bis orat" - kto śpiewa modli się dwa razy (a kto fałszuję modli się trzy razy - to oczywiście żarcik).

• czwartek, 14 wrzesień 2017 23:57
    Wstydliwa cisza

Poprosiliśmy ks. Tadeusza Semmerlinga, aby napisał kilka zdań do parafialnego biuletynu "Głos MIchała Archanioła", na temat swojej pracy w Brazylii. Dzisiaj publikujemy go na stronie wraz ze zdjęciami.

• sobota, 15 kwiecień 2017 16:34
    Koncert charytatywny "Życie cudem jest"

Parafia pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku zaprasza na Wielkanocny Koncert Uwielbieniowy "Życie cudem jest", podczas, którego będą zbierane datki na rehabilitację dwójki chorych dzieci: Wiktorię Krzebietke i Tymoteusza Gojke.