ks. kanonik mgr Jan Plottke

Proboszcz

Ks. Jan urodził się 10 czerwca 1968 roku w Czarnej Dąbrówce. W 1974 roku rozpoczął naukę w Szkole Podstawowej Rokitki-Rokity. W latach 1982-1986 uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego św. Stanisława Kostki w Płocku. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Oliwie, a w 1992 roku przyjął święcenia kapłańskie. W latach 1992-1996 pełnił obowiązki wikariusz w parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela i św. Brata Alberta w Gdyni-Chylonii. W latach 1996-2004 zostaje wikariuszem w parafii Chrystusa Króla i Błogosławionej siostry Alicji w Wejherowie. Od 1 sierpnia 2004 roku jest proboszczem w starzyńskiej parafii.

ks. mgr Sebastian Reszke

Wikariusz

Przyszedłem na świat podczas „zimy stulecia”, na początku roku 1979, jako najmłodsze dziecko w rodzinie państwa Reszke.

Swoją edukację rozpocząłem w szkole podstawowej w Darżlubiu, w której mieszkałem wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem. Po przeprowadzce do Redy uczęszczałem do szkoły podstawowej nr 4. Wraz z przyswajaniem wiedzy w szkole podstawowej, uczęszczałem na zajęcia do szkoły muzycznej I stopnia w Wejherowie. Spodobało mi się to miasto, dlatego przez kolejne cztery lata rozwijałem się w Liceum Ogólnokształcącym mieszczącym się w tym mieście.

Po maturze chciałem studiować budownictwo na Politechnice Gdańskiej, ale Bóg miał inne plany i ostatecznie otrzymałem indeks Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. Widocznie zamiast domów z cegieł miałem umacniać Kościół zbudowany z ludzkich serc.

W czerwcu 2003 roku otrzymałem święcenia kapłańskie z rąk J.E. Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego oraz dekret skierowujący mnie do pracy w „pięknej parafii kaszubskiej” – jak to powiedział Ksiądz Arcybiskup. Tak trafiłem na pięć lat do Luzina.

Przez kolejne sześć lat związałem się z Gdańskiem, pracując na młodym osiedlu w Oruni Górnej, a następnie w centrum Gdańska w parafii ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła. Ostatnie trzy lata posługiwałem w Gdyni Pogórzu. Dzisiaj znowu jestem w „pięknej parafii kaszubskiej” - cytując Ś.P. Księdza Arcybiskupa Tadeusza. Nic się nie dzieje bez woli Bożej. W czerwcu ubiegłego roku głosiłem rekolekcje przed peregrynacją figury Św. Michała Archanioła w parafii w Miłomłynie, a dzisiaj jestem w parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Starzynie.

Moje zainteresowania to filozofia, muzyka i sport. W wolnych chwilach lubię oglądać i grać w snookera oraz w piłkę, grać na instrumentach, a zimą jeździć na nartach. Ulubione filmy to: "Braveheart" i "Ostatni Mohikanin”. Ulubione książki to "Robinson Cruzoe" i twórczość Tolkiena.

Moje motto życiowe: "Oto ja, poślij mnie" z Księgi Proroka Izajasza, które umieściłem na obrazku prymicyjnym, aby przypominało mi o codziennej dyspozycyjności względem Bożych planów."

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.