Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Zwykłą - 27.01.2019r.

1. W przyszła niedzielę w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Władysławowa pod dyrekcją pana Grzegorza Karłowicza.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.

3. W sobotę uroczystość Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej kończymy okres Bożego Narodzenia – msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. W czasie każdej mszy świętej święcimy gromnice.

4. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz – spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

6. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Poniedziałek – Starzyno ul. Żarnowiecka (od godz. 13.00),
    • Wtorek –  Starzyno ul. Nowa (od godz. 14.00), Krótka (od godz. 15.00), ul. Kościelna (od godz. 16.30),
    • Środa – Starzyno Cegielnia i Głuszewo (od godz. 13.00), kolędy dodatkowe (od godz. 15.00), ul. Trzy Gracki (od godz. 18.00)

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom  ul. Mechowskiej i Dominikańskiej ze Starzyna, a o sprzątanie i zdjęcie dekoracji świątecznej w kościele po mszy wieczornej w piątek prosimy mieszkańców z ul. Nowy Świat ze Starzyna.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.