Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - Objawienie Pańskie - Trzech Króli - 06.01.2019r.
  1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Słowo Boże głosi ks. Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego – w biurze parafialnym można bezpłatnie otrzymać brewiarz dla osób, które chciałyby go odmawiać.

3. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 spotkania opłatkowe dla Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę w kościele w Starzynie o godz. 17.00 z koncertem kolęd wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławoszyna.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

6. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Poniedziałek – Parszkowo i Radoszewo Wybudowanie (od godz. 13.00) – prosimy o jeden pojazd, Radoszewo ul. Topolowa 5 (od godz. 19.00),
    • Wtorek –  Radoszewo Topolowa 39 (od godz. 13.00), Kłaninska 6 i Topolowa 9 (od godz. 15.00),
    • Środa – Kłanino – domy po prawej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 14.00),
    • Czwartek – Kłanino Bloki (od godz. 14.00),
    • Piątek – Kłanino – domy po lewej stronie w kierunku na Krokową (od godz. 13.00),
    • Sobota – Połchówko – lewa strona w kierunku na Świecino (od godz. 9.00), strona prawa (od godz. 12.00).

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Osiedle Leśne ze Starzyna, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Cicha i Bukowa ze Starzyna.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"