Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - Święta Rodzina - 30.12.2018r.
  1. We wtorek, w Nowy Rok uroczystość Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki – msze święte w układzie niedzielnym.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Słowo Boże głosił będzie ks. Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.

3. Bóg zapłać za ofiarę na rzecz ratowania bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku w kwocie 449 zł.

4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie – do chorych udamy się 1 i 2 lutego.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

6. Rozpoczęliśmy kolędę. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
    • Środa – Starzyński Dwór ul. Graniczna (od godz. 13.00), ul. Brzozowa (od godz. 15.00),
    • Czwartek – Starzyński Dwór ul. Jana Karwasza od p. Krampichowskich (od godz. 13.00), od p. Rompa i Hintzke (od godz. 16.00),
    • Piątek – Werblinia ul. Osiedle Leśne (od godz. 15.00), Starzyński Dwór ul. Słoneczna i Tęczowa (od godz. 15.00),
    • Sobota – Starzyński Dwór ul. Długa, Krótka, Parkowa z obydwóch stron (od godz. 9.00).

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Bank i Marlewskim, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Osiedle Leśne ze Starzyna.

8. W ubiegłym roku w naszej parafii starzyńskiej chrzest przyjęło 62 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 67 dzieci, bierzmowanie otrzymało 44 osoby, sakrament małżeństwa zawarły 24 pary, uczęszczaliśmy do około 60 chorych, pożegnaliśmy 35 osób.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.