Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne - Święta Rodzina - 30.12.2018r.
 1. We wtorek, w Nowy Rok uroczystość Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki – msze święte w układzie niedzielnym.
   
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, na mszach świętych poświęcenie kredy którą oznaczymy drzwi naszych domów i mieszkań. Słowo Boże głosił będzie ks. Andrzej Buja – kolekta na budujący się kościół w Ostrowie.
   
 3. Bóg zapłać za ofiarę na rzecz ratowania bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku w kwocie 449 zł.
   
 4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – we czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.00 w Starzynie – do chorych udamy się 1 i 2 lutego.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
   
 6. Rozpoczęliśmy kolędę. Ofiary jak co roku przeznaczamy na polisę ubezpieczenia kościołów, obiektów parafialnych i cmentarza, a także nasze zobowiązanie wobec Kurii Biskupiej i Seminarium Duchownego. W tym tygodniu plan kolędy jest następujący:
  • Środa – Starzyński Dwór ul. Graniczna (od godz. 13.00), ul. Brzozowa (od godz. 15.00),
  • Czwartek – Starzyński Dwór ul. Jana Karwasza od p. Krampichowskich (od godz. 13.00), od p. Rompa i Hintzke (od godz. 16.00),
  • Piątek – Werblinia ul. Osiedle Leśne (od godz. 15.00), Starzyński Dwór ul. Słoneczna i Tęczowa (od godz. 15.00),
  • Sobota – Starzyński Dwór ul. Długa, Krótka, Parkowa z obydwóch stron (od godz. 9.00).
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Bank i Marlewskim, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców ul. Osiedle Leśne ze Starzyna.
   
 8. W ubiegłym roku w naszej parafii starzyńskiej chrzest przyjęło 62 dzieci, do pierwszej komunii przystąpiło 67 dzieci, bierzmowanie otrzymało 44 osoby, sakrament małżeństwa zawarły 24 pary, uczęszczaliśmy do około 60 chorych, pożegnaliśmy 35 osób.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.