Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Adwentu - 16.12.2018 r.
  1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Kościoła na Wschodzie. Za tydzień po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na ratowanie bazyliki Św. Mikołaja w Gdańsku.

2. Trwa święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny. Spowiedź święta z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii w sobotę od godz. 9.30 do 10.30 - nie będzie spowiedzi  w czasie świąt.

3. W czwartek o godz. 18.00 na rozpoczęcie mszy świętej harcerze z wejherowskiego hufca ZHP przyniosą Betlejemskie Światełko Pokoju.

4. Dzisiaj o godz. 13.15 w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku msza święta i spotkanie opłatkowe Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

5. Na plebanię przynosić można trwałe środki żywności, które przed świętami przekażemy potrzebującym.

6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina z ul. Pałacowej bloki nr 11, 13 i 15, a w tym tygodniu w sobotę po mszy wieczornej o sprzątanie kościoła, ustawienie szopki betlejemskiej, dekorację choinek prosimy mieszkańców ulicy Nowy Świat ze Starzyna.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.