Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu - 02.12.2018 r.
  1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modli się Bractwo Brewiarzowe. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca: godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00; pierwszy piątek miesiąca: ks. Jan rano odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.30, a w Starzynie od godz. 17.00, a w sobotę rano ks. Sebastian również odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.

4. Za tydzień w niedzielę nasza parafia we współpracy ze szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię do środy włącznie. Zapraszamy dzieci do klas III włącznie z całej naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem.

5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”. Nabyć można również kalendarze liturgiczne na przyszły rok w cenie 10 zł.
    • III-cia: Wojciech Zygmunt Marlewski i Monika Agnieszka Bank z par. Starzyno.

7. W sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 – odpust obchodzi parafia w Ostrowie.

8. W poniedziałek 10 grudnia rozpoczniemy pierwszą część kolędy.

9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina z ul. Lipowej, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Kłanina ul. Pucka, Piaskowa i Brzozowa.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.