Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu - 02.12.2018 r.
 1. Rozpoczynamy święty czas Adwentu. Msze święte roratnie o godz. 17.00 w Werblini i o godz. 18.00 w Starzynie – dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami. W biurze parafialnym nabyć można świece Caritas – małe w cenie 10 zł i duże w cenie 20 zł oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
   
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modli się Bractwo Brewiarzowe. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze, a za tydzień w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.
   
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca: godzina święta adoracji Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00; pierwszy piątek miesiąca: ks. Jan rano odwiedzi chorych z sakramentami świętymi, spowiedź święta w Werblini od godz. 16.30, a w Starzynie od godz. 17.00, a w sobotę rano ks. Sebastian również odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.
   
 4. Za tydzień w niedzielę nasza parafia we współpracy ze szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię do środy włącznie. Zapraszamy dzieci do klas III włącznie z całej naszej parafii na spotkanie ze św. Mikołajem.
   
 5. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”. Nabyć można również kalendarze liturgiczne na przyszły rok w cenie 10 zł.
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Wojciech Zygmunt Marlewski i Monika Agnieszka Bank z par. Starzyno.
    
 7. W sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP msze święte o godz. 7.00, 17.00 i 18.00 – odpust obchodzi parafia w Ostrowie.
   
 8. W poniedziałek 10 grudnia rozpoczniemy pierwszą część kolędy.
   
 9. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Kłanina z ul. Lipowej, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Kłanina ul. Pucka, Piaskowa i Brzozowa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.