Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 25.11.2018 r.
 1. Kończymy dzisiaj rok kościelny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu.
   
 2. Jak co roku, nasza parafia we współpracy ze Szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki w niedzielę 9 grudnia – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.
   
 3. Do chorych z sakramentami świętymi udamy się w dniach 7 i 8 grudnia.
   
 4. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”. W przyszłą niedzielę nabyć będzie można kalendarze liturgiczne na przyszły rok w cenie 10 zł.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Wojciech Zygmunt Marlewski i Monika Agnieszka Bank z par. Starzyno.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Darul, a o sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Kłanino ul. Lipowa.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.