Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 18.11.2018r.
 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – odpust obchodzi parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej.
   
 2. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholii.
   
 3. Jak co roku parafia nasza we współpracy ze Szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki w niedzielę 9 grudnia – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.
   
 4. Do nabycia  Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W przyszłą niedzielę nabyć będzie można kalendarze liturgiczne na przyszły rok w cenie 10 zł.
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Wojciech Zygmunt Marlewski i Monika Agnieszka Bank z par. Starzyno.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Południa, a o sprzątanie kościoła w tym tygodniu przed uroczystością ślubną prosimy państwa Darul. Dziękujemy 129 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
   
 7. Z naszej parafii pożegnaliśmy śp. Gertrudę Semmerling, lat 91 z Werblini. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.