Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą - 11.11.2018r. Święto Niepodległości
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy we środę uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu.
   
 2. Dzisiaj obchodzimy jubileusz 100 lat Niepodległości Polski.
   
 3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini. O godz. 14.00 w Starzynie zapraszamy do udziału w różańcu w intencji Ojczyzny.
   
 4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholi. Informujemy, że w sobotę nie odbędzie się spotkanie scholi oraz nauka gry na gitarze [aktualizacja 14.11.2018].
   
 5. Jak co roku parafia nasza we współpracy ze Szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki w niedzielę 9 grudnia – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.
   
 6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Północy, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Sulicic Południa. Dziękujemy 122 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
   
 8.  Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Gertrudę Semmerling lat 91. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę, 17 listopada o godz. 12.00 [aktualizacja 14.11.2018].

 

Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.