Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą - 11.11.2018r. Święto Niepodległości
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy we środę uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj obchodzimy jubileusz 100 lat Niepodległości Polski.

3. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini. O godz. 14.00 w Starzynie zapraszamy do udziału w różańcu w intencji Ojczyzny.

4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie na plebanii dla scholi. Informujemy, że w sobotę nie odbędzie się spotkanie scholi oraz nauka gry na gitarze [aktualizacja 14.11.2018].

5. Jak co roku parafia nasza we współpracy ze Szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki w niedzielę 9 grudnia – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Sulicic Północy, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Sulicic Południa. Dziękujemy 122 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.

8.  Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Gertrudę Semmerling lat 91. Jej pogrzeb odbędzie się w sobotę, 17 listopada o godz. 12.00 [aktualizacja 14.11.2018].

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.