Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXXI Niedzielę Zwykłą - 04.11.2018r.
  1. Dzisiaj na mszach przedpołudniowych Słowo Boże głosi ks. dr Krzysztof Kinowski – Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy jubileusz 100 lat Niepodległości Polski – prosimy o wywieszenie flag narodowych.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie w uroczystość Wszystkich Świętych – służbie liturgicznej, dzieciom i młodzieży, osobom nagłośniającym cmentarz.

4. Dzisiaj w gminie Puck w godz. 7.00 – 21.00 druga tura wyborów samorządowych.

5. Każda parafia naszej Archidiecezji jeden dzień w roku przeznacza na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem dla nas dzień ten  wypada w najbliższą środę. Prosimy o czuwanie w następującym porządku:  8.00 – Parszkowo, 9.00 – Połchówko, 10.00 – Werblinia, 11.00 – Radoszewo, 12.00 – Żywy Różaniec, 13.00 – Starzyński Dwór, 14.00 – Sulicice, 15.00 – Kłanino, 16.00 – Starzyno, 17.00 – adoracja indywidualna. Prosimy o obecność osób, które mogą ten czas poświęcić na modlitwę w intencji nas wszystkich i o odmówienie przez poszczególne grupy części Różańca Świętego.

6. Dzisiaj spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.

7. Parafia we Władysławowie we współpracy z Gdańską Szkołą Nowej Ewangelizacji organizuje rekolekcje pod hasłem „Nowe Życie” w dniach 9 – 11 listopada – szczegóły na plakatach w gablotach ogłoszeń.

8. Jak co roku parafia nasza we współpracy ze Szkołą w Starzynie, organizacjami samorządowymi i dobroczyńcami organizować będzie Mikołajki w niedzielę 9 grudnia – prosimy o przynoszenie słodyczy na plebanię.

9. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

10. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Hirth, a o sprzątanie kościoła w sobotę po mszy porannej prosimy mieszkańców Sulicic Północy. Dziękujemy 114 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
  • piątek, 22 luty 2019
    Zmarł ks. prał. Franciszek Cybula, kapelan z Belwederu

Ks. Franciszek Cybula odszedł do domu Ojca w wieku 79 lat, w 52. roku kapłaństwa. Kapłan był m.in. kapelanem Lecha Wałęsy, prezydenta RP.

• niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"