Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą - 28.10.2018r.
  1. W przyszłą niedzielę Słowo Boże na mszach przedpołudniowych głosił będzie ks. dr Krzysztof Kinowski – Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

2. We czwartek uroczystość Wszystkich Świętych – msze święte w układzie niedzielnym, a o godz. 12.00 procesja i msza święta na parafialnym cmentarzu  w intencji wszystkich zmarłych z parafii starzyńskiej. 1-go listopada przed główną bramą cmentarza wolontariusze Puckiego Hospicjum rozprowadzać będą za dobrowolną ofiarę znicze w ramach akcji „Światełko Nadziei”. Chciejmy przygotować się do tej uroczystości przez spowiedź i komunię świętą. Kolekta z 1 i 2 listopada przeznaczona będzie na dalsze prace przy elektryfikacji dzwonów.

3. W piątek Dzień Zaduszny msze święte o godz. 7.00, 10.00, 16.30, 18.00, a msza święta o godz. 19.00 ofiarowana jest za zmarłych w ostatnim roku. Prosimy o przyniesienie na tę mszę świętą zniczy przez rodziny, które w ostatnim roku pożegnały swoich zmarłych i ustawienie ich przy paschale. Do 8 listopada włącznie trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych, w czasie której przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie komunii świętej i modlitwy w intencji zmarłych możemy uzyskiwać odpust zupełny. Zachęcamy w tych dniach do modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie z parafii starzyńskiej i za dusze cierpiące w czyśćcu.

4. W tym tygodniu dni eucharystyczne – spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie, ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.

5. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy osoby odmawiające brewiarz. Spotkania różańcowe w Połchówku i w Starzyńskim Dworze.

6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie  dla scholii na plebanii.

7. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Królikowskim i Kobiella, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w czwartek po porannej mszy świętej prosimy państwa Hirth. Dziękujemy 97 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.