Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą - 21.10.2018r.
  1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie w godz. 7.00 – 21.00 wybory samorządowe.

2. Dziękujemy za ofiary na rzecz Fundacji Jana Pawła II w kwocie 728,80 zł.

3. Trwa miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. Zachęcamy tez do wspólnego odmawiana różańca w naszych rodzinach.

4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie  dla scholii na plebanii.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.

6. Miejsce śp. Jana Szweda w radzie parafialnej obejmuje pani Kazimiera Rompa.

7. Uczniowie klasy VI a serdecznie zapraszają na „Wieczór Kaszubski” który odbędzie się dnia 26.10.2018 (piątek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Starzynie (mała sala gimnastyczna). W programie: Spektakl „Diabelsczi zelëskò”, piosenki i tańce oraz słodki poczęstunek.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Zielke i Maszota, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w czwartek po porannej mszy świętej prosimy państwa Królikowskich i Kobiella. Dziękujemy 76 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.