Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą - 21.10.2018r.
  1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie w godz. 7.00 – 21.00 wybory samorządowe.

2. Dziękujemy za ofiary na rzecz Fundacji Jana Pawła II w kwocie 728,80 zł.

3. Trwa miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. Zachęcamy tez do wspólnego odmawiana różańca w naszych rodzinach.

4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie  dla scholii na plebanii.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.

6. Miejsce śp. Jana Szweda w radzie parafialnej obejmuje pani Kazimiera Rompa.

7. Uczniowie klasy VI a serdecznie zapraszają na „Wieczór Kaszubski” który odbędzie się dnia 26.10.2018 (piątek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Starzynie (mała sala gimnastyczna). W programie: Spektakl „Diabelsczi zelëskò”, piosenki i tańce oraz słodki poczęstunek.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Zielke i Maszota, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w czwartek po porannej mszy świętej prosimy państwa Królikowskich i Kobiella. Dziękujemy 76 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.