Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 14.10.2018r.
 1. Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę na rzecz Fundacji Jana Pawła II, wspierającej dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
   
 2. Trwa się miesiąc różańcowy, nabożeństwa różańcowe w Starzynie o godz. 17.30, w St. Dworze o godz. 17.00, w Werblini o godz. 18.00, a w dni, kiedy jest tam msza święta pół godziny przed jej rozpoczęciem. Zachęcamy tez do wspólnego odmawiana różańca w naszych rodzinach.
   
 3. W sobotę o godz. 11.45 wyjazd dla ministrantów i scholii na kręgielnię do Gniewina.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła” – w tym numerze znajduje się też konkurs dla dzieci – rozstrzygnięcie za tydzień na mszach o godz. 8.30 i 12.00. Przy wyjściach otrzymać można kartki na wypominki, które będziemy odmawiać w miesiącu listopadzie.
   
 5. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Zielke i Maszota, a o sprzątanie kościoła w sobotę rano mieszkańców Sulicic majątku i wioski. Dziękujemy 63 rodzinom za ofiary na rzecz elektryfikacji naszych dzwonów.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.