Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą - 02.09.2018 r.
 1. Dzisiaj około godz. 15.00 powróci piesza pielgrzymka z Sanktuarium w Swarzewie.
 2. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego. Spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie mszy świętej, transmitowanej przez TV Polonia. Serdeczne Bóg zapałać wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu kaplicy von Grassów z panem sołtysem Waldemarem Bradtke ze Starzyńskiego Dworu.
 4. Dzisiaj w czasie mszy świętej o godz. 12.00 gościmy w naszej parafii wspólnotę „Wiara i Światło” z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Brata Alberta z Gdyni Chyloni.
 5. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego – msze święte dla szkół podstawowych w Starzynie o godz. 8.00, w Werblini o godz. 7.30, a dla gimnazjum ze Starzyna o godz. 9.00 – po mszach w kościołach, uroczyste rozpoczęcie w szkołach – nie będzie w tym dniu mszy świętej w Starzynie o godz. 7.00
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta w czwartek w godz. 17.00 – 18.00, spowiedź święta w piątek o godz. 16.00 w Werblini, a o godz. 17.30 w Starzynie. Ks. Jan odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w piątek, a ks. Sebastian w sobotę.
 7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Michała Archanioła”.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  • III-cia: Rafał Zygfryd Warras i Anna Żbikowska z par. Starzyno;
  • III-cia: Michał Królikowski i Marta Kobiella z par. Starzyno;
  • III-cia: Marcin Stanisław Zielke i Natalia Maszota z par. Starzyno;
  • III-cia: Andrzej Kwidziński z par. Łebcz i Joanna Ruszkowska z par. Starzyno.
 9. Parafia nasza współorganizuje w sobotę 22 września pielgrzymkę autokarową do Św. Lipki i Gietrzwałdu – wyjazd o godz. 4.00, koszt 100 zł – w tym przejazd, ubezpieczenie, przewodnicy i obiad – zgłoszenia w biurze parafialnym.
 10. Jak co roku pragniemy zrealizować w naszym kościele jedną z większych inwestycji – w tym roku będzie to elektryfikacja dzwonów. Jak co roku prosimy o ofiary na ten cel od poszczególnych rodzin – Bóg zapłać.
 11. 30 września obchodzić będziemy Odpust Parafialny, któremu przewodniczyć będzie ks. dr Krystian Kletkiewicz – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Gdańskiej.
 12. W sobotę gościmy dzieci wraz z opiekunami z parafii Św. Józefa z Czeczewa – kto chciałby upiec ciasta bądź ofiarować napoje, prosimy o kontakt w biurze parafialnym.
 13. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Ostrowskim i Buja, a o sprzątanie kościoła w czwartek po porannej mszy świętej przed uroczystością ślubną prosimy państwa Zabłotnich i Witstock. Dziękujemy panom Mieczysławowi Ossowskiemu, Wojciechowi Zielke, Piotrowi Plottke, Sławomirowi Rompca, Kazimierzowi Haase, Janowi Choszcz i Jakubowi Klebba za prace przy kaplicy w Werblini. Dziękujemy rodzinie, które ofiarowała nowe obrusy do kościoła w Starzynie.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.