Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą - 26.08.2018r.
 1. W sobotę o godz. 9.00 wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości Narodzenia NMP do Swarzewa. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami. Prosimy o obecność służb porządkowych. Dzieci komunijne wchodzą do Swarzewa w swoich strojach pierwszokomunijnych – od Gnieżdżewa, zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii. O godz. 14.00 msza święta na placu w Sanktuarium, a o godz. 15.00 możliwość powrotu autokarami – cena 7 złotych. W niedzielę o godz. 7.50 autokar zabierze osoby chętne z Werblini, a o godz. 8.00 sprzed kościoła w Starzynie. Po sumie odpustowej pielgrzymka około godz. 15.00 powróci do Starzyna. Szczegółowy plan uroczystości na plakatach w gablotach ogłoszeń. W sobotę o 21.00 msza święta Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasną Górę.
   
 2. W przyszłą niedzielę w czasie mszy świętej o godz. 12.00 gościmy w naszej parafii wspólnotę „Wiara i Światło” z parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Brata Alberta z Gdyni Chyloni.
   
 3. Do chorych udamy się w dniach 7 – 8 września.
   
 4. W dniu 31 sierpnia (piątek) od godz. 15.00 Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Kępa Starzyńska” zapraszają dzieci i młodzież szkolną na festyn z okazji „Zakończenia Wakacji” na plac zabaw przy ul. Mechowskiej i Długiej. W programie: konkursy, dmuchańce, kiełbaski z grilla, słodycze. Zapraszamy.
   
 5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym nabyć można dla dzieci z klas 0 – 3 ze Starzyna katechizmy   w cenie 15 zł.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Rafał Zygfryd Warras i Anna Żbikowska z par. Starzyno.
  • II-ga: Michał Królikowski i Marta Kobiella z par. Starzyno
  • II-ga: Marcin Stanisław Zielke i Natalia Maszota z par. Starzyno
  • II-ga: Andrzej Kwidziński z par. Łebcz i Joanna Ruszkowska z par. Starzyno
    
 7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Połchówka Bloku, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną prosimy państwa Ostrowskich i Buja. Dziękujemy rodzinie, która ufundowała zdobienia do feretronu Michała Archanioła.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.