Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą - 19.08.2018r.
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.
   
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość MB Częstochowskiej – msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich Narodu, o godz. 13.00 msza święta transmitowana przez telewizję Polonia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Sławoja Leszka Głódzia. Nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 12.00. W procesji darów ofiarnych uczestniczą poszczególne miejscowości naszej parafii – kto chciałby złożyć drobną ofiarę na ten cel prosimy o przekazanie jej do środy włącznie sołtysom, a mieszkańców Parszkowa do pani Kazimiery Rompa. Po mszy świętej o godz. 13.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
   
 3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym nabyć można dla dzieci z klas 0 – 3 ze Starzyna katechizmy w cenie 15 zł.
   
 4. W przyszłą niedzielę kończy się wakacyjny układ mszy świętych – msza święta o godz. 20.30 odprawiona będzie w kaplicy von Grassów.
   
 5. W sobotę o godz. 11.00 próba generalna na plebanii dla scholii parafialnej.
   
 6. Zapowiedzi przedślubne:
  • I-sza: Rafał Zygfryd Warras i Anna Żbikowska z par. Starzyno.
  • I-sza: Michał Królikowski i Marta Kobiella z par. Starzyno
  • I-sza: Marcin Stanisław Zielke i Natalia Maszota z par. Starzyno
  • I-sza: Andrzej Kwidziński z par. Łebcz i Joanna Ruszkowska z par. Starzyno
    
 7. Za dwa tygodnie w dniach 1 i 2 września pielgrzymka i uroczystości odpustowe w Swarzewie. 
   
 8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. W sobotę rano o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Połchówka Bloku. Dziękujemy rodzinie ks. Bogdana Pulczyńskiego za przekazane parafii Starzyńskiej ornaty, alby i paramenty liturgiczne. Dziękujemy za ofiary na rzecz prac remontowych i inwestycyjnych w trzecią niedzielę miesiąca.
   
 9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Bogdana Elwart, lat 59, z Radoszewa, śp. Henryka Marzejon, lat 76, z Sulicic – pogrzeb jutro o godz. 10.00 i śp. Anielę Labudda, lat 98, ze Starzyna. 
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

 • czwartek, 30 sierpień 2018
  Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

  W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

 • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
  Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.