Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XX Niedzielę Zwykłą - 19.08.2018r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę.

2. W przyszłą niedzielę uroczystość MB Częstochowskiej – msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich Narodu, o godz. 13.00 msza święta transmitowana przez telewizję Polonia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Sławoja Leszka Głódzia. Nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 12.00. W procesji darów ofiarnych uczestniczą poszczególne miejscowości naszej parafii – kto chciałby złożyć drobną ofiarę na ten cel prosimy o przekazanie jej do środy włącznie sołtysom, a mieszkańców Parszkowa do pani Kazimiery Rompa. Po mszy świętej o godz. 13.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. W biurze parafialnym nabyć można dla dzieci z klas 0 – 3 ze Starzyna katechizmy w cenie 15 zł.

4. W przyszłą niedzielę kończy się wakacyjny układ mszy świętych – msza święta o godz. 20.30 odprawiona będzie w kaplicy von Grassów.

5. W sobotę o godz. 11.00 próba generalna na plebanii dla scholii parafialnej.

• I-sza: Rafał Zygfryd Warras i Anna Żbikowska z par. Starzyno.
    • I-sza: Michał Królikowski i Marta Kobiella z par. Starzyno
    • I-sza: Marcin Stanisław Zielke i Natalia Maszota z par. Starzyno
    • I-sza: Andrzej Kwidziński z par. Łebcz i Joanna Ruszkowska z par. Starzyno

7. Za dwa tygodnie w dniach 1 i 2 września pielgrzymka i uroczystości odpustowe w Swarzewie.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. W sobotę rano o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Połchówka Bloku. Dziękujemy rodzinie ks. Bogdana Pulczyńskiego za przekazane parafii Starzyńskiej ornaty, alby i paramenty liturgiczne. Dziękujemy za ofiary na rzecz prac remontowych i inwestycyjnych w trzecią niedzielę miesiąca.

9. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Bogdana Elwart, lat 59, z Radoszewa, śp. Henryka Marzejon, lat 76, z Sulicic – pogrzeb jutro o godz. 10.00 i śp. Anielę Labudda, lat 98, ze Starzyna.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.