Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą - 12.08.2018r
  1. Dzisiaj spotkania różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

2. Jutro kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Kłanina. O godz. 17.30 różaniec, następnie msza święta i procesja  z figurą MB wokół kościoła – prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

3. We środę uroczystość Wniebowzięcia NMP – uroczystość Kościoła i naszego polskiego narodu – msze święte w układzie niedzielnym, a dodatkowo msza święta w Kłaninie o godz. 11.00 – nie będzie mszy świętej o godz. 20.30 w Starzyńskim Dworze. W tym dniu na każdej mszy świętej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów ku czci Matki Boskiej.

4. We czwartek Kościół czci św. Rocha – msza święta o błogosławieństwo dla mieszkańców Werblini przez wstawiennictwo Patrona o godz. 8.30.

5. Dnia 15-go sierpnia po mszy świetej o godz. 10.00 spotkanie na plebanii sołtysów lub przedstawicieli wsi należących do naszej parafii w związku z organizacją mszy świętej telewizyjnej w dniu 26 sierpnia o godz. 13.00.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• III-cia: Damian Marek i Natalia Maria Zabłotni z par. Starzyno.
    • III-cia: Arkadiusz Jan Mońko z par. Strzelno i Joanna Elżbieta Pobłocka z par. Starzyno.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła państwu Bank i Stankowskim a o sprzątanie kościoła w sobotę rano prosimy mieszkańców Radoszewa ul. Kłanińska 6 i ul. Topolowa 39.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.