Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą - 05.08.2018r.
 1. Dzisiaj o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego – spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze.
   
 2. Jutro przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego – msze święte o godz. 10.00 i 18.00 w Starzynie, o godz. 17.00 w Werblini, nie ma w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.
   
 3. W sobotę o godz. 11.00 na plebanii spotkanie dla scholii w związku z mszą świętą telewizyjną 26 sierpnia.
   
 4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”. 
   
 5. Zapowiedzi przedślubne:
  • II-ga: Damian Marek i Natalia Maria Zabłotni z par. Starzyno.
  • II-ga: Arkadiusz Jan Mońko z par. Strzelno i Joanna Elżbieta Pobłocka z par. Starzyno.
  • III-cia: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
  • III-cia: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.
    
 6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo Topolowa 9, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w czwartek rano prosimy państwa Bank i Stankowskich.
Czytania na dziś
Najnowsze
 • niedziela, 6 styczeń 2019
  Budujący się kościół w Ostrowie

  Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

 • niedziela, 30 grudzień 2018
  Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

  Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

 • niedziela, 30 wrzesień 2018
  Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

  Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.