Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą - 05.08.2018r.
  1. Dzisiaj o godz. 12.00 modlimy się z Bractwem Brewiarza Świętego – spotkania różańcowe w Połchówku i Starzyńskim Dworze.

2. Jutro przypada uroczystość Przemienienia Pańskiego – msze święte o godz. 10.00 i 18.00 w Starzynie, o godz. 17.00 w Werblini, nie ma w tym dniu mszy świętej o godz. 7.00.

3. W sobotę o godz. 11.00 na plebanii spotkanie dla scholii w związku z mszą świętą telewizyjną 26 sierpnia.

4. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• II-ga: Damian Marek i Natalia Maria Zabłotni z par. Starzyno.
    • II-ga: Arkadiusz Jan Mońko z par. Strzelno i Joanna Elżbieta Pobłocka z par. Starzyno.
    • III-cia: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
    • III-cia: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.

6. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo Topolowa 9, a o sprzątanie kościoła przed uroczystością ślubną w czwartek rano prosimy państwa Bank i Stankowskich.
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.