Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą - 29.07.2018r.
  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.30 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, piątek – spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00 a w Starzynie od godz. 17.00. Ks. Sebastian odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w sobotę rano.

2. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.

3. DO nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
    • I-sza: Damian Marek i Natalia Maria Zabłotni z par. Starzyno.
    • I-sza: Jan Mońko z par. Strzelno i Joanna Elżbieta Pobłocka z par. Starzyno.
    • II-ga: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
    • II-ga: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.
    • III-cia: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda w Sopocie i Martyna Anna Buja z par. Starzyno.
    • III-cia: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo.
    • III-cia: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno.

5. Od jutra przyjmujemy intencje i wypominki roczne na rok 2019

6. Klub Kaszubia Starzyno zaprasza na coroczny Turniej im. Leopolda Dettlaffa w niedzielę 5 sierpnia o godz. 10.00 na boisku w Starzynie.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo Wybudowanie, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Radoszewa Topolowa 9. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które ofiarowały lekarstwa dla pielgrzymów.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.