Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVII Niedzielę Zwykłą - 29.07.2018r.
  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – Godzina Święta we czwartek od godz. 17.30 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, piątek – spowiedź święta w Werblini od godz. 16.00 a w Starzynie od godz. 17.00. Ks. Sebastian odwiedzi chorych z sakramentami świętymi w sobotę rano.

2. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół zachęca do podejmowania postanowień abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.

3. DO nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.
    • I-sza: Damian Marek i Natalia Maria Zabłotni z par. Starzyno.
    • I-sza: Jan Mońko z par. Strzelno i Joanna Elżbieta Pobłocka z par. Starzyno.
    • II-ga: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
    • II-ga: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.
    • III-cia: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda w Sopocie i Martyna Anna Buja z par. Starzyno.
    • III-cia: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo.
    • III-cia: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno.

5. Od jutra przyjmujemy intencje i wypominki roczne na rok 2019

6. Klub Kaszubia Starzyno zaprasza na coroczny Turniej im. Leopolda Dettlaffa w niedzielę 5 sierpnia o godz. 10.00 na boisku w Starzynie.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Radoszewo Wybudowanie, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Radoszewa Topolowa 9. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które ofiarowały lekarstwa dla pielgrzymów.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.