Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą - 22.07.2018r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Swarzewa i uroczystościach odpustowych ku czci Św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 świadectwo swej pracy misyjnej wygłosi siostra Brygida Koeppen.

3. We środę dzień św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących po mszy świętej o godz. 18.00 - poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Kolekta przeznaczona jest na pomoc na środki transportu dla misjonarzy – serdeczne Bóg zapłać.

4. We wtorek o godz. 6.00 wyrusza z Helu - Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła” oraz nabyć można przy głównym wyjściu tabliczki z modlitwą do Św. Krzysztofa w cenie 7zł.

• I-sza: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
    • I-sza: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.
    • II-ga: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda w Sopocie i Martyna Anna Buja z par. Starzyno.
    • II-ga: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo.
    • II-ga: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Parszkowa, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Radoszewo Wybudowanie. Dziękujemy panu Mieczysławowi Ossowskiemu z Werblini za wykonane prace w kaplicy w tej miejscowości.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.