Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą - 22.07.2018r.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej do Swarzewa i uroczystościach odpustowych ku czci Św. Benedykta w Starzyńskim Dworze.

2. Dzisiaj w czasie mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00 świadectwo swej pracy misyjnej wygłosi siostra Brygida Koeppen.

3. We środę dzień św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących po mszy świętej o godz. 18.00 - poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Kolekta przeznaczona jest na pomoc na środki transportu dla misjonarzy – serdeczne Bóg zapłać.

4. We wtorek o godz. 6.00 wyrusza z Helu - Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasną Górę – autokar zabierze osoby chętne o godz. 5.00 sprzed kościoła w Starzynie.

5. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła” oraz nabyć można przy głównym wyjściu tabliczki z modlitwą do Św. Krzysztofa w cenie 7zł.

• I-sza: Krzysztof Jan Miotke z par. Starzyno i Marta Alicja Parchem z par. Strzelno.
    • I-sza: Maciej Dettlaff z par. Starzyno i Małgorzata Danuta Detlaf z par. pw. Św. Faustyny z Pucka.
    • II-ga: Rafał Robert Ostrowski z par. Św. Bernarda w Sopocie i Martyna Anna Buja z par. Starzyno.
    • II-ga: Rafał Andrzej Zielke z par. Starzyno i Michalina Marta Kortas z par. Mechowo.
    • II-ga: Artur Paweł Priebe z par. Łebcz i Anna Domachowska z par. Starzyno.

7. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Parszkowa, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców Radoszewo Wybudowanie. Dziękujemy panu Mieczysławowi Ossowskiemu z Werblini za wykonane prace w kaplicy w tej miejscowości.
  • niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.

• czwartek, 30 sierpień 2018
    Msza Święta w uroczystość MB Częstochowskiej

W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w kościele uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W naszej świątyni Msza Św. o godz. 13.00 sprawowana była pod przewodnictwem J.E. abp Sławoja Leszka Głódzia, zaś koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów z dekanatu żarnowieckiego oraz inni „zaprzyjaźnieni” księża. Całość uroczystości była transmitowana na żywo przez TVP Polonia.

• poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.