Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą - 08.07.2018r.
  1. W sobotę 14 lipca od godz. 15.00 festyn charytatywny w Werblini dla Patryka – zapraszamy wszystkich parafian i naszych gości.

2. Za tydzień udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „Małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.20, następnie trasą przez Trzy Gracki, St. Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.

3. Dzisiaj spotkanie różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

4. W piątek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Połchówka. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta  i procesja wokół kościoła ze świecami.

5. W niedzielę 26 sierpnia o godz. 13.00 w naszej parafii, w uroczystość MB Częstochowskiej będzie miała miejsce msza święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Sławoja Leszka Głódzia, która będzie transmitowana przez TV Polonia.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• II-ga: Szymon Piotr Liss z par. Starzyno i Agnieszka Maria Grzywacz z par. Leśniewo.
    • II-ga: Mateusz Karol Bank i Anna Barbara Stankowska z par. Starzyno.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Słonecznej i Spokojnej ze Starzyna, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców ul. Ogrodowej i Puckiej.
  • niedziela, 6 styczeń 2019
    Budujący się kościół w Ostrowie

Powoli tradycją staje się to, że na początku stycznia gościmy w naszej starzyńskiej parafii proboszcza Parafii Ostrowo, ks. Andrzeja Buję. Jak co roku obecność ks. Andrzeja wiąże się z pomocą dla zaprzyjaźnionej parafii w dziele powstawania nowej świątyni.

• niedziela, 30 grudzień 2018
    Anno Domini 2018 w starzyńskiej parafii

Czas upływa bardzo szybko. Zbliżamy się już do końca roku. Kiedy kończymy jakiś okres w naszym życiu, zadajemy sobie pytanie: "jaki właściwie był ten czas?" Koniec grudnia skłania nas do pewnego podsumowania z rodzaju "jaki był ten czas dla mnie, dla mojej rodziny, dla mojej parafii?"

• niedziela, 30 wrzesień 2018
    Odpust parafialny - okazja do świętowania i zadumy

Każdy człowiek ma w sobie potrzebę świętowania. Bóg zawarł tą potrzebę w trzecim przykazaniu - "pamiętaj, abyś dzień święty święcił". Odpust parafialny to okazja do uzewnętrznienia takiej potrzeby w każdym z nas.