Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą - 08.07.2018r.
  1. W sobotę 14 lipca od godz. 15.00 festyn charytatywny w Werblini dla Patryka – zapraszamy wszystkich parafian i naszych gości.

2. Za tydzień udajemy się z pielgrzymką rowerową na uroczystości „Małego odpustu rybackiego” do Sanktuarium MB w Swarzewie. Wyjazd sprzed kościoła w Starzynie o godz. 9.20, następnie trasą przez Trzy Gracki, St. Dwór i Gnieżdżewo do Swarzewa. Suma odpustowa przy ołtarzu polowym o godz. 10.30 – prosimy nasze służby o zabezpieczenie trasy.

3. Dzisiaj spotkanie różańcowe w Kłaninie, Starzynie i w Werblini.

4. W piątek kolejne czuwanie fatimskie, ofiarowane w intencji mieszkańców Połchówka. O godz. 17.30 różaniec fatimski, następnie msza święta  i procesja wokół kościoła ze świecami.

5. W niedzielę 26 sierpnia o godz. 13.00 w naszej parafii, w uroczystość MB Częstochowskiej będzie miała miejsce msza święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity Sławoja Leszka Głódzia, która będzie transmitowana przez TV Polonia.

6. Do nabycia Gość Niedzielny. U ministrantów -„Głos Michała Archanioła”.

• II-ga: Szymon Piotr Liss z par. Starzyno i Agnieszka Maria Grzywacz z par. Leśniewo.
    • II-ga: Mateusz Karol Bank i Anna Barbara Stankowska z par. Starzyno.

8. Dziękujemy za pamięć i troskę o kaplice w Werblini i w Starzyńskim Dworze, za pamięć o krzyżach przydrożnych i kapliczkach. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Słonecznej i Spokojnej ze Starzyna, a o sprzątanie w sobotę po porannej mszy świętej prosimy mieszkańców ul. Ogrodowej i Puckiej.
  • poniedziałek, 18 czerwiec 2018
    Śp. Ks. Bogdan Pulczyński

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 18 czerwca 2018 r., zmarł w 39. roku życia i 11. roku kapłaństwa, Ksiądz Bogdan Pulczyński, wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Kosakowie, nasz parafianin.

• czwartek, 15 marzec 2018
    Rekolekcje to dobry czas...

W niedzielę, 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wiekopostne, które poprowadzi ks. Radosław Belling z Gdańska Matemblewa.

• środa, 28 luty 2018
    Wielki Post - udoskonalaniem, umacnianiem i uzdrawianiem relacji

Człowiek dojrzewa i rozwija się w relacji. Jakość relacji decyduje o wartości człowieka. Postęp techniczny sprawia, że człowiek tworzy sobie wirtualną rzeczywistość, gdzie ma tysiące wirtualnych znajomych, porozumiewanie często dokonuje się przez internet czy media społecznościowe. Coraz częstszym widokiem staje się obraz dwojga ludzi siedzącymi przy jednym stoliku, a pomimo tego jakby osobno – wpatrzeni w ekran swojego smartfona.